کدخبر: ۳۶۵۹۶۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

درخواست یک نماینده مجلس برای سفر نکردن به استانش

اقتصاد نیوز : نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که نباید مردم ویروس کرونا را شوخی بگیرند، گفت: از مردم می‌خواهیم در شرایط فعلی و به خاطر سلامتی خود و همنوعانشان از سفر به استان‌های شمالی کشور پرهیز کنند. پس از آنکه دونالد ترامپ از تصمیم خود برای توقف مذاکره با نمایندگان کنگره بر سر اجرای بسته جدید کمک اقتصادی خبر داد، بورس وال استریت منفی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رضا حاجی‌پور گفت: متاسفانه بعد از پیک اول شیوع ویروس کرونا برخی از ما احساس کردیم کرونا تمام شده و با آرامش کاذب دورهمی‌ها، مراسم‌ها، گعده‌ها و مهمانی‌ها را راه انداختیم که نتیجه آن شیوع مجدد کرونا و ورود به پیک دوم آن بود. در آن شرایط بیمارستان‌ها پر از مبتلایان به کرونا شد و فشار زیادی به کادر درمان وارد شد.

وی ادامه داد: این روزها دوباره شاهد موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا هستیم باید تلاش کنیم که آمار مبتلایان کاهش پیدا کند، پزشکان و پرستاران بسیار به زحمت افتاده‌اند، شاید دلیلش این باشد که ما کرونا را شوخی گرفته و آن را جدی نگرفته‌ایم. این روزها که مصادف با اربعین حسینی است از همه می‌خواهیم تابع تصمیمات ستاد کرونا باشند. همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید داشتند هیچ اتفاقی نمی‌افتد که یکسال سفر نرویم تا بحران کرونا سپری شود، قطعا پس از ایجاد حاشیه امن و اعلام آن توسط ستاد کرونا دوباره می‌توانیم مثل گذشته به سفر رفتن و مهمانی رفتن ادامه دهیم.

این عضو مجمع نمایندگان استان مازندران تاکید کرد: ممکن است بسیاری از ما ناقل کرونا بوده و خودمان اطلاعی نداشته باشیم، اما در سفر و یا مهمانی آن را به دیگران منتقل کنیم پس از مردم می‌خواهیم برای مراعات همنوعان خود به سفر نرفته و شرایط را مدیریت کنند. اگر وضعیت را کنترل کنیم یعنی در خانه‌هایمان مانده و تا حد امکان از ترددهای غیرضروری پرهیز کنیم می‌توان شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌ها بود این بدان معناست که به خاطر دل خانواده‌مان نخواهیم سفر برویم. باز هم از همه مردم می‌خواهم به خاطر حفظ سلامتی خود و همنوعان‌شان از سفر به خصوص به استان‌های شمالی کشور پرهیز کنند و ویروس کرونا را شوخی نگیرند که در این شرایط وضعیت بدتر خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند