چرا آژانس انرژی اتمی یک میلیون یورو به ازبکستان کمک کرد؟

کدخبر: 365979
اقتصاد نیوز : آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) به ازبکستان تجهیزات پزشکی به ارزش معادل یک میلیون یورو اهدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) به ازبکستان تجهیزات پزشکی به ارزش معادل یک میلیون یورو اعطا کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) در چارچوب کمک فنی به انستیتوی اندوکرینولوژی تاشکند، دوربین گاما به مرکز انکولوژی «نمنگان»، دستگاه‌های لیزر تراپی و برای آزمایشگاه‌های آموزشی دانشگاه دولتی سمرقند تجهیزات مدرن به ارزش معادل یک میلیون یورو اعطا کرده است.

این خبر در دیدار سفیر ازبکستان در اتریش با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام شد.  

«آباد فیض الله یف» سفیر ازبکستان در اتریش استوارنامه خود را به عنوان نماینده دائمی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) تسلیم کرد.

رافائل گروسی در این دیدار بر اصلاحات گسترده در زمینه انرژی ازبکستان از جمله تصمیم ایجاد انرژی هسته‌ای در این کشور تاکید کرد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به همکاری‌های موفقت آمیز مبنی بر تمهیدات سفر قریب الوقوع برای ارزیابی جامع زیربناهای هسته‌ای ازبکستان و آمادگی آنان برای ارائه کمک همه جانبه در ساخت نیروگاه هسته‌ای ازبکستان تاکید کرد.  

طرفین در این دیدار همچنین خواستار برگزاری مراسم‌های مشترک پس از بهبود وضعیت همه گیری شدند.   

گفتنی است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فقط در سال جاری میلادی برای مبارزه با شیوع کروناویروس در ازبکستان به طور بلاعوض کیت‌های تشخیص بیماری کرونا به ارزش 405 هزار یورو در اختیار این کشور قرار داده است.  

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما