​ طرح مشترک ایران و ژاپن برای مقابله با کرونا

کدخبر: 366009
​اقتصادنیوز :‌رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از برنامه‌ریزی برای انجام طرح مشترک مداخله‌ای با کشور ژاپن در حوزه مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز ، علیرضا زالی درباره دیداری که اخیرا با سفیر کشور ژاپن صورت گرفت، اظهار کرد: در دیدار با سفیر کشور ژاپن و دکتر هملمن نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران تجارب کشور ژاپن در زمینه مقابله با بیماری کرونا در ابعاد پیشگیری، تشخیص و درمان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های کشور ژاپن برای انجام طرح مداخله‌ای پژوهشی در بحث مقابله با بیماری کووید-۱۹ با هدف کاهش میزان انتقال این بیماری به خصوص در مناطق با وضعیت اقتصادی متفاوت نیز در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از بررسی وضعیت پروتکل‌های اعمالی در کشور ژاپن و تجاربی که می‌تواند به طور مشترک مورد استفاده قرار گیرد خبر داد و برای به اشتراک گذاشتن همه تجارب علمی و مدیریتی بین دو طرف اعلام آمادگی کرد.

همچنین به گفته دکتر زالی، بنا شد سفیر ژاپن در صورت وجود یک طرح مشخص مداخله‌ای با محوریت مقابله با این ویروس همه‌گیر در استان تهران، تحت نظر ستاد فرماندهی مدیریت بیماری در پایتخت به منظور تامین منابع مورد لزوم با دولت مرکزی مکاتبات لازم را به عمل آورد.

وی در پایان تصریح کرد: در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مدیریت ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، پس از انجام اقدامات کارشناسی و مشورت با دفتر سازمان بهداشت جهانی مستقر در کشور، طرحی را به عنوان پیش نویس به کشور ژاپن منتقل خواهد کرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما