ابلاغ دستور محدودیت‌های جدید کرونایی

کدخبر: 366170
اقتصاد نیوز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ابلاغ دستور محدودیت های جدید کرونایی در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا: سعید کشمیری با اعلام اینکه امروز آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به عدد ۱۴۸ رسیده است، افزود: این بالاترین آماری است که تاکنون تجربه کرده ایم. البته ۴۰ بیمار غیرکرونایی هم بستری هستند. 

وی از نامه حمزه اعتماد، مدیرکل پدافند غیر عامل به دستگاه های مرتبط و دستور محدودیت های جدید کرونایی در استان بوشهر خبر داد. 

به گزارش ایسنا، در این نامه که در تاریخ ۱۷ مهرماه ۹۹ به امصای اعتماد رسیده، آمده است: "احتراما به استناد نامه شماره ۱۱۱۰۶۳ مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ معاون امنیتی و انتظامی و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر اعمال محدودیت در شهرستان های قرمز، با عنایت به موافقت وزرای محترم کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محدودیت های یک هفته ای استان بوشهر به پیوست ارسال می گردد. خواهشمند است نسبت به اجرای محدودیت ها و نظارت لازم اقدام و ستاد مدیریت کرونا استان را از نتیجه مطلع نمایند." 

محدودیت های ابلاغی شامل دانشگاه ها، مدارس عادی و شبانه روزی، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه ها و همچنین استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، مساجد و مصلی ها است. 

مطابق این ابلاغ برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، باشگاه های ورزشی، ورزش های پربرخورد مانند کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، فعالیت کافه، قهوه خانه و چاپخانه ها، باغ وحش و شهربازی ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدنسازی، برگزاری نماز جمعه ممنوع است. 

به گزارش ایسنا، کلیه رستوران ها و اغذیه فروشی ها در سراسر استان بوشهر به فعالیت بیرون بر و عدم ارائه سلف سرویس الزام شده اند. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما