رسوایی بزرگ در انتظار ترامپ

کدخبر: 366631
اقتصاد نیوز : یک سناتور جمهوریخواه در اظهارنظری که حاکی از عمق نگرانی هم‌حزبی‌هایش از بابت شکست انتخاباتی ترامپ است، تحقق این پیش‌بینی را به رسوایی بزرگ در حد واترگیت تشبیه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، تد کروز،  سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس با طرح احتمال باخت دونالد ترامپ نماینده این حزب در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، آن را رسوایی بزرگ و حمام خونی در ابعاد «واترگیت» تعبیر کرد.

بنابر گزارش گاردین، کروز در این باره افزود: این انتخابات می‌تواند وحشتناک باشد. ممکن است کاخ سفید و هر دو مجلس سنا و نمایندگان را از دست بدهیم. این می‌تواند حمام خونی در ابعاد واترگیت باشد.

واترگیت که بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۴ رخ داد و به استعفای «ریچارد نیکسون» رئیس‌جمهور وقت آمریکا منجر شد؛ حول افشای جاسوسی جمهوریخواهان از کارزار انتخاباتی حزب دموکرات بود.

با این حال، کروز که از بابت بی‌ثباتی جایگاه جمهوریخواهان نگران است، مدعی شد هنوز هم این شانس وجود دارد که ترامپ با اختلاف زیاد، از حریف جمهوریخواه ببرد.

وی در این باره گفت: اگر مردم به سرکار برگردند و نسبت به آینده دید مثبت داشته باشند، انتخاباتی فوق‌العاده را در پیش خواهیم داشت و رئیس جمهور با اختلافی بالا پیروز می‌شود. جمهوریخواهان هر دو مجلس کنگره را خواهند برد و فکر می‌کنم امکان آن زیاد است. اما اگر در روز انتخابات، مردم عصبانی و افسرده باشند، انتخابات افتضاحی در پیش خواهیم داشت.

فارغ از برخی انتقادهای درون حزبی به تک‌روی های ترامپ یا ضعف عملکرد وی در مواجهه با کرونا، اظهارات کروز نشان دهنده عمق نگرانی جمهوریخواهان از احتمال پیروزی «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما