کدخبر: ۳۶۶۶۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حمله معترضان به نیروهای امنیتی فرانسه

اقتصاد نیوز : گروهی از معترضان در حومه «پاریس»، پایتخت فرانسه به نیروهای امنیتی و خودروهای پلیس حمله کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شماری از معترضان  در حومه «پاریس» پایتخت فرانسه اوائل بامداد یکشنبه به وقت محلی به کلانتری و خودروهای پلیس حمله کردند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» این جدیدترین حمله معترضان علیه نیروهای امنیتی در فرانسه محسوب می‌شود. در حمله بامداد یکشنبه در 12 کیلومتری پاریس حدود 40 نفر مشارکت داشتند و براساس گزارش‌ها به ورودی کلانتری و چند خودروی پلیس آسیب رساندند. مقامات محلی ازعدم جراحت در این حادثه خبر دادند. مقامات فرانسوی گفته اند در جریان این حادثه شخص یا اشخاصی مجروح نشده‌اند. گفته می‌شود که طی این حادثه در واکنش به برخورد خشن پلیس با یکی از جوانان این منطقه صورت گرفته است.

 وزیر کشور فرانسه نیز با اشاره به این حادثه به تداوم عملیات نیروهای امنیتی علیه مواد مخدر در حومه پاریس خبر داده است. پلیس منطقه نیز اعلام کرده که هنوز هویت مهاجمان مشخص نشده است.

تنش بین پلیس و ساکنان عمدتا فقیر در شهرهای فرانسه که غالبا از طیف مهاجران هستند مدت است که شدت گرفته و در تابستان نیز با ادعای خشونت ونژاد پرستی به اوج خود رسید. مدت‌هاست معترضان فرانسوی موسوم به «جلیقه‌ زرد‌ها» نیز در خیابان‌های پاریس تجمع کرده و علیه نظام سرمایه‌داری و سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه معترضند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند