فراخوان مسابقه نامه‌نگاری «برسد به دست خودم» منتشر شد

کدخبر: 366825
اقتصاد نیوز : فراخوان مسابقه ادبی نامه‌نگاری «برسد به دست خودم» در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش اقتصادنیوز، فراخوان نامه نگاری «برسد به دست خودم» با ایده پردازی مهرداد فاخر، مدیرعامل شرکت تیپاکس، منتشر شد. 

این رویداد مجازی به بهانه روز جهانی پست (9 اکتبر)  و با محوریت گفتگویی مکتوب با آنکه در آینده هستید، برگزار می شود. 

عبدالجبار کاکایی، عبدالجواد موسوی و مهسا ملک مرزبان، از نویسندگان صاحب قلم و مطرح ایران، داوران این مسابقه هستند که ضمن انتخاب آثار ممتاز، برگزیده ای از نامه های مردمی را برای انتشار در کتابی با همین عنوان گزینش می کنند.

«برسد به دست خودم» موضوعِ هدف گذاری و آینده نگری جامعه ایرانی را در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی مد نظر قرار داده تا در تلفیق با نامه هایی خطاب به خود، برآیندی از نگاه مردم و اهدافشان داشته باشد.

مهرداد فاخر درباره شکل گیری این ایده می گوید: «هر ساله به مناسبت روز جهانی پست در سراسر دنیا رویدادهای مختلفی برگزار می شود که از جمله آنها می توان به نمایشگاه های بین المللی و ... اشاره کرد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری این رویدادها میسر نبود. به همین دلیل به فکر ایده ای برای گرامیداشت سنتی ترین شکل ارتباطات مردمی افتادم. ضمن اینکه مدتی است به دلیل یک پروژه پژوهشی درباره «تیپاکس» که امسال وارد شصتمین سال خدمت رسانی اش شده، اسناد و خاطرات گذشته ام را مرور می کردم که به مجموعه نامه هایی برخوردم که پدرم در اوایل دهه 70 برای من که در خارج از ایران مشغول تحصیل بودم، می نوشت. این نامه ها و انتظار دلچسبی که از پس دریافت هرکدام وجود داشت در دوران کودکی و نوجوانی به شدت بر من تأثیرگذار بود اما متأسفانه با گسترش اینترنت و بالتبع آن نامه های الکترونیکی از یک طرف و رشد رسانه های دیجیتال از طرف دیگر، موضوع نامه نگاری به فراموشی سپرده شد و امروزه مردم ترجیح می دهند بجای انتظار برای انتقال پیام به یکدیگر، از سریع ترین شیوه ها استفاده کنند.»

او در ادامه با اشاره به شرایط نامعلوم جامعه جهانی در سال جاری گفت: «واضح است که بعد از پاندمی کرونا، جهان دیگر به شکل سابق نخواهد بود و سرعت دنیای دیجیتال به مراتب بیشتر هم خواهد شد اما برایم جالب و مهم است که بدانم مردم در این میان چقدر می توانند به آینده خود فکر و برای آن برنامه ریزی کنند؟ و اینکه اساساً دورترین آینده ای که می توانند متصور شوند، مربوط به چند سال آتی است؟ به همین دلیل تصمیم گرفتم مسابقه ای با محوریت گفتگویی مکتوب با آنکه در آینده هستیم با عنوان «برسد به دست خودم» طراحی کنم اما دست بر قضا در شرایط کنونی همین پلتفرم های دیجیتال هستند که می توانند به ساده ترین روش نامه های مردم را با ما و دیگران به اشتراک بگذارند.»

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می توانند نامه های خود را بی هیچ محدودیت کاراکتری تا تاریخ سوم آبان 1399 در فضای مجازی با #برسد_به_دست_خودم و منشن @mehrdadfakher منتشر و یا به آدرس ایمیل mehrdadfakher@yahoo.com ارسال کنند تا توسط سه داور این مسابقه بررسی شود. 

لازم به ذکر است چنانچه از آوردن اسم خود در نامه ها معذورید، می توانید آنها را با نام مستعار در اختیار ما قرار دهید.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما