اقدام متقابل روسیه مقابل بلغارستان/ اخراج دو دیپلمات

کدخبر: 366877
اقتصاد نیوز : روسیه دو دیپلمات بلغارستان را در پاسخ به اقدام صوفیه در اخراج دو کارمند هیات تجاری مسکو در بلغارستان، به عنوان عنصر نامطلوب تعیین و از این کشور اخراج کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، اواخر سپتامبر بلغارستان اعلام کرد، دو دیپلمات روس را با ادعای دست داشتن آنها در فعالیت‌های جاسوسی در این کشور حوزه بالکان اخراج می‌کند.

در مقابل وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام داشت: روز ۱۲ اکتبر آتاناس کریستین، سفیر بلغارستان به ساختمان وزارت امور خارجه روسیه دعوت شد و در آنجا یادداشت وزارتخانه به او در خصوص اعلام دو کارمند سفارت بلغارستان به عنوان عنصر نامطلوب تحویل داده شد. این یک تدبیر متقابل در قبال تصمیم بی‌پایه و اساس مقام‌های بلغارستان در اخراج کردن دو معاون رئیس هیات تجاری روسیه در شهر صوفیه در سپتامبر سال جاری میلادی است.

کمی قبل از اعلام این بیانیه، سفیر بلغارستان در روسیه به محل وزارت امور خارجه این کشور در مسکو احضار شد.

روز ۲۳ سپتامبر بلغارستان اعلام کرد دو دیپلمات روس را که به گفته دادستان‌ها در جاسوسی دست داشته‌اند اخراج کرده و به آنها ۷۲ ساعت مهلت برای ترک خاک این کشور داد. سفارت روسیه در صوفیه این اقدام را "بی‌اساس" خوانده و عنوان کرد، هیچ سند و مدرکی در خصوص هرگونه فعالیت مغایر با خدمت دولتی از سوی این دیپلمات‌ها ارائه نشد.

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما