زنگ خطر پیک سوم کرونا در این شهر به صدا درآمد

کدخبر: 366933
اقتصادنیوز :بالا رفتن میزان مراجعه‌های سرپایی، موارد بستری و مرگ و میرها در چند روز گذشته زنگ خطر پیک سوم کرونا را در هرمزگان به صدا در آورده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: استان هرمزگان هم اکنون در انتهای پیک دوم قرار دارد ولی هنوز تا رسیدن به وضعیت نرمال فاصله زیادی دارد تا چند روز گذشته وضعیت نسبتا پایدار بود هر چند به وضعیت قبل از پیک نرسیده ایم ولی متاسفانه در چند روز اخیر شواهدی دال بر خطر شروع موج سوم بیماری دیده شده است.

دکتر فاطمه نوروزیان ادامه داد: هنوز میزان بستری و مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در این استان بالاست و از چند روز گذشته مراجعه‌های سرپایی و به دنبال آن موارد بستری و حتی مرگ و میر به نسبت بالا رفته است.

وی اضافه کرد: این وضعیت زنگ خطری درخصوص احتمال آغاز پیک سوم کروناست که خدای نکرده اگر ایجاد شود به پیک دوم متصل می‌شود و قطعا با توجه به خستگی کادر درمان و بهداشت وضعیت بدتر و شدیدتری ایجاد می‌کند.

وی بیان داشت: راه‌حل برون رفت از این وضعیت و همه‌گیری کرونا نیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از هرگونه تجمع است، مردم قانون شفا که «ش» به معنی شستن دست‌ها، «ف» به معنای فاصله گذاری فیزیکی و «الف» به مفهوم استفاده از ماسک است را بکارگیرند.

 مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: هرمزگان از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی چهارمین اُستان محسوب می‌شود و اما درصد رعایت بالا نبوده و ۵۲ درصد افراد این پروتکل ها را رعایت می‌کنند.

نوروزیان تصریح کرد: همچنین این استان از نظر رعایت ماسک در کشور اول محسوب می‌شود اما به نسبت خودش در ماه‌های قبل درصد استفاده از این وسیله کاهش یافته و از ۸۰ تا ۸۵ درصد به ۶۶ درصد رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تقاضا کرد: مردم به پروتکل‌های بهداشتی و به خصوص ماسک بسیار اهمیت داده و آن‌ها را بکارگیرند.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما