کدخبر: ۳۶۷۴۱۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

زمان توزیع واکسن کرونا مشخص شد

اقتصاد نیوز : مدیر موسسه بیماری‌های عفونی و واگیردار ایالات متحده آمریکا از توزیع گسترده واکسن کرونا تا آوریل سال ۲۰۲۱ خبر داد و گفت: این امر در صورتی محقق می‌شود که آزمایش واکسن‌ها ایمن باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، آنتونی فائوچی، مدیر موسسه بیماری‌های عفونی و واگیردار ایالات متحده آمریکا با اعلام این خبر که واکسن ویروس کرونا تا ۶ ماه دیگر؛ از آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) به صورت گسترده توزیع و در دسترس عموم قرار می‌گیرد، گفت: این احتمال وجود دارد که محققین در ماه نوامبر یا دسامبر به نتیجه نهایی درباره این موضوع دست یابند و متوجه شوند که آیا آزمایش‌های آن‌ها ایمن بوده است یا خیر.

وی در ادامه تصریح کرد: حتی در صورتی که جواب آزمایشات مثبت باشد و مشخص شود که واکسن ایمنٰ است این احتمال نیز وجود دارد که حجم‌های اولیه آن تنها در حد چند میلیون دوز باشد.

فائوچی با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر آماده سازی ۱۰۰ میلیون دوز واکسن ویروس کرونا تا پایان سال جاری میلادی، اظهار کرد: تحقق و رسیدن به عدد ۱۰۰ میلیون دوز واکسن ویروس کرونا تنها در صورتی محقق خواهد شد که تمامی واکسن‌های کنونی که هم اکنون در حال آزمایش هستند ایمنی و فعال بودن خود را به اثبات برسانند.

وی افزود: در صورتی که تمامی واکسن‌های که مورد آزمایش قرار گرفته اند، در رده واکسن‌های ایمن قرار گیرند، جدول زمانی مدیریت گسترده واکسن، پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ است.

مدیر موسسه بیماری‌های عفونی و واگیردار ایالات متحده آمریکا در پایان از مردم ایالات مختلف این کشور درخواست کرد تا در زمان حضور در منزل یا محیط بسته از باز بودن پنجره‌ها اطمینان حاصل کنند.

وی در این راستا تاکید کرد: مردم اگر از این موضوع اطمینان ندارند که اعضای منزل و یا افرادی که در یک محیط در کنار آن‌ها قرار دارند مبتلا به ویروس کرونا هستند یا خیر، به هیچ عنوان از استفاده از ماسک در آن محیط بیم و هراسی نداشته باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند