کدخبر: ۳۶۷۵۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ابتلای اول به کرونا یا ابتلای دوم؛ کدام  خطرناکتر است؟

ابتلای اول به کرونا یا ابتلای دوم؛ کدام خطرناکتر است؟

​اقتصادنیوز : برخی از پژوهشگران با اعلام ابتلای مجدد یک جوان آمریکایی به ویروس کرونا تاکید کردند که ابتلای دوم از بار اول خطرناک‌تر بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طبق گزارشی که بی بی سی منتشر کرده است یک جوان ۲۵ ساله آمریکایی به طور کامل از ابتلا به ویروس کرونا بهبود یافته بود، اما پژوهشگران بار دیگر آزمایشاتی را روی او انجام دادند و اطمینان یافتند که هیچ بیماری دیگری ندارد تا او را برای بار دوم در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دهند.

علایم ویروس کرونا برای اولین بار ۲۵ مارس روی این جوان آمریکایی ظاهر شده بود؛ به گونه‌ای که از التهاب حلق، سرفه، سرگیجه، استفراغ و اسهال رنج می‌برد و آزمایش کرونای او مثبت شد، ولی پس از گذشت ۱۰ روز به طور کامل بهبود یافت.

 مارک باندوری استاد دانشگاه نوادا که در انجام تحقیقات روی این جوان مشارکت داشته است می‌گوید که ابتلای بار اول ضرورتا مصونیتی را از ابتلای بار دوم ایجاد نمی‌کند.

او اضافه کرد: حتی افرادی که به طور کامل بهبود یافته اند باید حتما شیوه‌نامه‌های بهداشتی مربوط به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از جمله فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها را ادامه دهند.

براساس این پژوهش علت وخامت حال این جوان در ابتلای دوم به ویروس کرونا مشخص نیست، اما احتمال داده شده است که او بار دوم به ویروس بزرگتر و جهش یافته تری مبتلا شده باشد  یا اینکه پاسخ سیستم ایمنی او به ابتلای اول موجب شده است تا ابتلای دوم او بدتر باشد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند