ادعای مشاور امنیت ملی کاخ سفید:

ایران پای میز مذاکره می‌آید

کدخبر: 367788
اقتصادنیوز؛ رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا ادعا کرد: در صورت پیروز دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فشارهای اقتصادی چنان زیاد است که ایران نمی‌تواند بیش از یک یا دو ماهی مقاومت کند و قادر نخواهند بود برای چهار سال دیگر این فشار را تحمل کنند. ما فکر می‌کنیم آن‌ها به پای میز مذاکره خواهند آمد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانسی ویدئویی با اندیشکده "اسپن" در پاسخ به پرسشی در خصوص چشم انداز مذاکره با ایران در صورت پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر مدعی شد: برای ایران بسیار دشوار خواهد بود که از مذاکره خودداری کند. آن‌ها حالا منتظرند. کشورهایی که با ایران رابطه دارند به ما می‌گویند که ایرانی‌ها منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

رابرت اوبراین
مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد: ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند که دولت دیگری (دولت جو بایدن) روی کار بیاید. آن‌ها می‌خواهند به روزهایی که برجام برای جمهوری اسلامی حاکم بود، برگردند. اگر دونالد ترامپ دوباره انتخاب بشود، ما به آن (روزها) باز نخواهیم گشت. باید دید در روز انتخابات چه می‌شود.
رابرت اوبراین مدعی شد: در صورت انتخاب مجدد دولت ترامپ فشار سهمگین تحریم‌های اقتصادی باعث می‌شود ایران بیش از این دوام نیاورد اما در مورد تحریم نمی‌شود پیش‌بینی کرد چرا کشورها می‌توانند در برابر فشار مقاومت کنند.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهار کرد: ما فکر می‌کنیم در صورت پیروز دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فشارهای اقتصادی چنان زیاد است که ایران نمی‌تواند بیش از یک یا دو ماهی مقاومت کند و قادر نخواهند بود برای چهار سال دیگر این فشار را تحمل کنند. ما فکر می‌کنیم آن‌ها به پای میز مذاکره خواهند آمد. در پای میز مذاکره می‌خواهیم ببینم که برنامه هسته‌ای خود را به طور کامل از کار بیندازند. این امر در چارچوب توافق برجام محقق نشد و چرخ سانتریفیوژهای آن‌ها می‌چرخد و حتی حالا که ما از برجام خارج شده‌ایم، آن‌ها دارند بیشتر کار می‌کنند. ما باید این برنامه را از بین ببریم.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد که ایران در صورت پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات و در پای میز مذاکره ممکن است درباره برنامه هسته‌ای غیرنظامی با نظارت کامل وارد مذاکره شود اما یک برنامه هسته‌ای با تاسیسات زیر زمینی که اگر ایران از غرب ناراضی بود بتواند به سرعت آن را دوباره از سر بگیرد اصلا جزئی از گزینه‌ها نیست.
این مقام ارشد آمریکایی مدعی شد: برنامه موشکی که بتواند اروپا و آمریکا را تهدید کند، اصلا قابل مذاکره نیست و باید کنار گذاشته شود. تداوم فعالیت‌های تروریستی نیز قابل مذاکره نیست.
اوبرایان در انتها گفت: همانطور که رئیس‌جمهور دونالد ترامپ گفت، می‌توان با ایران به توافق دست یافت و این کشور نیز می‌تواند چشم‌اندازی پر از رفاه و شادی داشته باشد. امیدوارم ایران عاقلانه رفتار کند و به پای میز مذاکره بیاید .

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما