کدخبر: ۳۶۷۸۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تصمیم جنجالی ترامپ مردم آمریکا را عصبانی کرد

اقتصاد نیوز : مردم آمریکا در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای معرفی ایمی کنی برت، به عنوان جانشین وی، به سمت دیوان عالی آمریکا در واشنگتن راهپیمایی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، هزاران نفر روز شنبه به منظور گرامیداشت یاد روث بیدر گینزبرگ، قاضی فقید آمریکایی، و اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای معرفی ایمی کنی برت، به عنوان جانشین وی، به سمت دیوان عالی آمریکا در واشنگتن راهپیمایی کردند.

کمیته قضایی سنای آمریکا بیست و دوم ماه اکتبر را به عنوان تاریخ رای گیری درباره نامزدی برت، یک قاضی محافظه کار، تعیین کرده است.

این در حالی است که دموکرات‌ها به روند تایید این نامزدی، که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم ماه نوامبر بسیار نزدیک است، اعتراض دارند.

شرکت کنندگان در "راهپیمایی زنان" اعلام کردند، از این که جمهوری خواهان حاضر هستند نامزدی برت در آستانه انتخابات تایید کنند، خشمگین هستند

سونجا اسپو، مدیر گروه حامی حقوق زنان، اعلام کرد: "واقعیت این است که ما قوی هستیم و آن‌ها می‌ترسند".

قاضی گینزبرگ که حامی لیبرال حقوق زنان بود، هجدهم ماه سپتامبر درگذشت. معترضان با راهپیمایی در مرکز شهر واشنگتن به سمت ساختمان دیوان عالی حرکت کردند. در صورتی که برت صاحب کرسی در دیوان عالی شود، محافظه کاران به اکثریت شش به سه دست خواهند یافت.

تاکنون بیش از ۲۶ میلیون آمریکایی، درباره این که خواهان ورود چه کسی (ترامپ جمهوریخواه یا جو بایدن رقیب دموکرات وی) به کاخ سفید هستند، در رای گیری شرکت کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
44 نفر این پست را پسندیده اند