کدخبر: ۳۶۷۸۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هاشمی: تهران تعطیل نشود از پس موج سوم کرونا بر نمی‌آییم/نصف فوتی های کشور در تهران است

اقتصادنیوز : رئیس شورای شهر تهران: نیازمند تعطیلی کامل دو هفته‌ای تهران هستیم و در غیر این صورت از پس موج سوم بر نمی‌آییم.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از صدا و سیما؛ محسن هاشمی در جلسه امروز شورای شهر درباره وضعیت کرونا در پایتخت گفت: این روز‌ها آمار فوتی‌ها به دلیل ابتلا به کرونا در کشور به حدود ۳۰۰ نفر نزدیک شده و آمار مبتلایان به ۵ هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین در تهران آمار متوفیان کرونا به ۱۵۰ نزدیک شده است و این آمار نشان می‌دهد که باید کار‌های ویژه تری جهت مقابله با کرونا انجام داد چراکه عملکرد و برنامه‌های قبلی چندان جواب نداده است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: باید به فکر تعطیلی کامل تهران و کلانشهر‌ها باشیم در غیر اینصورت از پس موج سوم کروونا بر نمی‌آییم.

کرونا در ایران

هاشمی افزود: از طرفی هم در پاییز آلودگی هوا تأثیر جدی بر روی سیستم ایمنی سالمندان و کودکان می‌گذارد و در حال حاضر تنها راه مقابله با کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است که نداشتن استرس و تغذیه مناسب در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

وی گفت: تأمین ویتامین برای بدن از طریق مصرف گوشت و مرغ، ماهی و میوه و سبزیجات ضروری است و متأسفانه قیمت این اقلام در بازار بسیار گران شده و مردم استرس گرانی اقلام را دارند و امکان تهیه آن برایشان مقدور نیست.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که جهت رفع آلودگی هوا امسال در پایتخت چه اقدامی انجام می‌گیرد؟ گفت:‌هر ساله در آبان طرح ترافیک تقویت می‌شود و حتی از در منازل اجرای آن مدنظر قرار می‌گرفت که امسال نیز با کاهش تردد‌ها و تعطیلی‌ها باید میزان آلودگی را کمتر کرد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند