کدخبر: ۳۶۷۸۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جدیدترین عارضه کرونا بروز کرد؛ ناشنوایی مرد ۴۵ ساله در پی ابتلا به کرونا

اقتصادنیوز : براساس اعلام پزشکان انگلیسی یک مرد ۴۵ ساله پس از ابتلا به بیماری کرونا شنوایی خود را از دست داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، پزشکان انگلیسی از ناشنوایی مردی ۴۵ ساله در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند.

طبق اعلام نشریه سان انگلیس از دست دادن ناگهانی و دائمی شنوایی در برخی افراد با ابتلا به کرونا مرتبط است.

این مسئله زمانی رخ داد که کارشناسان دانشگاه منچستر انگلیس اعلام کردند افراد بهبود یافته از کرونا، از مشکلات شنوایی و مواردی مانند وزوز گوش شکایت دارند.

این مطالعه که از سوی مرکز تحقیقاتی «NIHR Manchester Biomedical» پشتیبانی شده، شامل ۱۲۱ فرد است که در بیمارستان «Wythenshawe» بستری شده بودند. وضعیت این افراد ۸ هفته پس از ترخیص از بیمارستان مورد پیگیری قرار گرفت. هنگامی که از این افراد در خصوص تغییراتی در زمینه شنوایی شان پرسش شد، ۱۳.۲ درصد از آن‌ها گفتند شنوایی شان بدتر شده است.

یک مرد ۴۵ ساله انگلیسی که تنها از بیماری آسم رنج می‌برد پس از ابتلا به کرونا ناگهان شنوایی یکی از گوش‌های خود را از دست داد و به بخش گوش، حلق و بینی بیمارستان انتقال یافت.

این مرد پس از ابتلا به کرونا به دلیل مشکلات تنفسی به بخش آی سی یو منتقل شد و زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار گرفت. این مرد در بیمارستان با داروهای «رمدسیویر»، «استروئید‌های وریدی» و پلاسمای خون تحت درمان قرار گرفت و پس از یک هفته، از بخش مراقبت‌های ویژه خارج شد، اما پس از بهبودی در گوش چپ خود احساس وزوز کرده شنوایی خود را از دست داد.

به جز ابتلا به آسم این مرد از سلامت کامل برخوردار بود و هیچ مشکل شنوایی نداشت. همچنین متخصصان مجاری گوش او را بررسی کردند و متوجه شدند از هیچ انسداد و یا التهابی رنج نمی‌برد. آزمایش‌ها نشان می‌داد که این مرد شنوایی گوش چپ خود را در گوش چپش از دست داده است و متخصصان به درمان وی با قرص و تزریق استروئیدها ادامه دادند که باعث شد اندکی از شنوایی او بازگردد.

به گفته متخصصان ناشنوایی و وزوز گوش از عوارضی است که در میان مبتلایان به کرونا و آنفلوانزا مشاهده شده است؛ اما این مسئله تاکنون برجسته نشده است.

نویسندگان این گزارش اعلام کردند ویروس کرونا قبلا در سلول‌های گوش قرار گرفته بود و پاسخ التهابی به ویروس نیز با اختلال شنوایی همراه است.

آن‌ها همچنین اعلام کردند این، نخستین مورد گزارش شده در خصوص از دست دادن شنوایی پس از ابتلا به کووید۱۹ است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند