کدخبر: ۳۶۷۹۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خبر خوش هاشمی برای شهروندان تهرانی

اقتصادنیوز:رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرارداد خرید ۲۰۰ اتوبوس با ایران ‌خودرو منعقد و نهایی شده است و نیز باز آفرینی تعدادی از اتوبوس های فرسوده نیز در دستور کار قرار گرفته است اما به طور کلی آنچه در خصوص تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی می‌خواستیم محقق نشد ولی با این وجود اقدامات لازم و پیگیری‌ها را انجام می‌دهیم.

به گزارش اقتصادنیوز ،‌محسن هاشمی در پایان دویست و چهل و سومین جلسه شورا و  در جمع خبرنگاران بار دیگر بر لزوم تعطیلی تهران و کلانشهر ها به مدت دو هفته تاکید کرد و گفت : وضعیت تهران و برخی از کلانشهرها به لحاظ کرونا نگران‌کننده است و شرایط کشور کرونا و آلودگی سبب بروز مشکلاتی شده است و باید در این زمینه تصمیمات درستی  اتخاذ شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت:عدم تعطیلی تهران برای ما جای سوال دارد در حالی که قبل از شیوع کرونا زمانی که آلودگی هوا تشدید می‌شد دو روز تهران را تعطیل می‌کردیم ولی اکنون به  رغم همه مشکلات معیشتی، کرونا و آلودگی هوا، هنوز تهران تعطیل نشده است.

رئیس شورای شهر تهران سپس درباره جزئیات صحن امروز شورای شهر گفت: ‌لایحه اصلاح ساختار که امروز مورد بحث و گفت ‌وگو قرار گرفت، 10 ماه پیش لایحه آن به شورای شهر ارائه شده بود که هنوز آن زمان کرونا شیوع پیدا نکرده بود و اکنون شهرداری نظرش استرداد لایحه بوده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: فوریت لایحه اصلاح ساختار امروز در صحن شورای شهر رأی نیاورد و اگر این مسأله تصویب می‌شد جزئیات آن مورد بررسی قرار می‌گرفت.

وی  در ادامه افزود: ‌طرح حمایت از خیرین مسکن‌ساز نیز که به امضاء 12 عضو شورا رسیده بود در صحن شورای شهر کلیات آن رأی نیاورد. همچنین لایحه گردشگری در طرح تفصیلی امروز بررسی شد و اقدامات بیشتر در این راستا در جلسات آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران نیز گفت: اقدامات زیادی از سوی مدیریت شهری صورت گرفته که در همین راستا قرارداد خرید  200 اتوبوس با ایران ‌خودرو منعقد و نهایی شده است و نیز باز آفرینی تعدادی از  اتوبوس های فرسوده نیز در دستور کار قرار گرفته است اما  به طور کلی آنچه می‌خواستیم محقق نشد و اکنون خیلی در این زمینه امیدوار نیستیم ولی با این وجود اقدامات لازم و پیگیری‌ها را انجام می‌دهیم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند