زمان‌هایی که بهتر است چای سبز ننوشیم

کدخبر: 368054
اقتصادنیوز : اگرچه چای سبز حاوی فواید بسیار زیادی است که می‌تواند سلامت انسان را تقویت کند. اما نوشیدن آن در زمان های خاصی توصیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه خراسان ،اگر از مشکلات بی خوابی رنج می‌برید، شما نباید پیش از خواب چای سبز بنوشید. چای سبزحاوی ماده کافئین است و می‌تواند ترشح ملاتونین را کاهش دهد که این موضوع مانع از خواب راحت و مناسب خواهد شد.

  هنگام بیدار شدن از خواب

شاید تا به حال گمان می‌کردید نوشیدن چای سبز با معده خالی می‌تواند به آغاز فرایند متابولیسم و سوخت و ساز غذا  منجرشود، اما واقعیت غیر از این است؛ به گونه‌ای که آنتی اکسیدان قوی و  پلی فنول موجود در چای سبز اسید معده را افزایش می‌دهد که این حالت ممکن است باعث ناراحتی معده شود. 

  بلافاصله پس از استفاده دارو

اگر عادت دارید داروهایتان را با یک فنجان چای میل کنید، باید این کار را متوقف کنید چون  خوردن دارو همراه  یا پس از نوشیدن چای سبز مناسب نیست .  ترکیب مواد شیمیایی موجود در دارو‌ها با چای سبز موجب ترش کردن می شود بنابراین همیشه توصیه می‌شود داروهایتان را فقط با آب میل کنید.

  همراه یا پس از غذا خوردن

چای سبز به فرایند هضم غذا کمک می‌کند، اما اگر شما همراه غذا یا بلافاصله پس از آن  چای سبز بنوشید مانع از جذب عناصر غذایی برای بدن و در دراز مدت منجر به کمبود بسیاری از مواد مغذی و مورد نیاز در بدن تان خواهد شد در نتیجه توصیه می‌شود بین وعده غذایی و نوشیدن چای سبز یک ساعت فاصله بیندازید.

 

 

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید