شرط رییس جمهور آذربایجان برای توقف عملیات نظامی در قره‌باغ

کدخبر: 368239
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهوری آذربایجان اعلام کرد، کشورش آماده توقف عملیات نظامی در قره‌باغ همین فرداست البته در صورتی‌که ارمنستان رویکردی سازنده در روند مذاکرات در پیش بگیرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا: الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس اعلام کرد، آماده توقف عملیات نظامی در قره‌باغ هستیم مشروط بر این‌که ارمنستان رویکردی سازنده در روند مذاکرات در پیش بگیرد.

علی‌اف تاکید کرد: ادامه اوضاع تاکنون در مرحله داغ درگیری مسؤولیت ما نیست من بارها تاکید کردم که آذربایجان به اصول حل و فصلی که در چارچوب روند مذاکرات مستمر از سال‌ها پیش تدوین شده، پایبند است.

رئیس‌جمهوری آذربایجان تصریح کرد: اگر ارمنستان رویکردی سازنده در مذاکرات در پیش بگیرد همین فردا آماده‌ایم عملیات نظامی را متوقف کنیم. اما اظهارنظراهایی که از ایروان می‌شنویم کاملا با اصول اساسی که از سوی گروه مینسک وابسته به سازمان امنیت و همکاری اروپا تعیین شده مغایر است.

رئیس‌جمهوری آذربایجان طرف ارمنی را مسؤول نابودی روند مذاکرات دانست و گفت، رهبری ارمنستان اخیرا بار دیگر اظهارات بسیار خطرناکی در رد روند اصول حل و فصل مطرح کرد. تمام فعالیت‌های جدید رهبری ارمنستان با هدف نابودی روند مذاکرات است.

او اضافه کرد: از اظهارات و رویکردهای تحریک‌آمیز آنها و حملات‌ بسیارشان به ساکنان غیرنظامی آذربایجان صحبت می‌کنم در صورتی‌که طرف ارمنی نهایتا بفهمد راه اقدامات تحریک‌آمیز نظامی منجر به فاجعه‌ای برای آنها خواهد شد ما مجددا آماده توقف جنگ و حل مساله از طریق میز مذاکرات هستیم.

علی‌اف اشاره کرد، دو حمله موشکی که اخیرا گنجه، دومین شهر بزرگ آذربایجان را هدف گرفت به کشته شدن ۲۳ تن انجامید این دو حمله اخیر نقض علنی آتش‌بس اعلام شده در نتیجه مذاکرات مسکو در دهم اکتبر است.

دو طرف باکو و ایروان به توافق آتش‌بس انسانی دست یافتند که هر دو همدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما