کدخبر: ۳۶۸۴۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مرغ ۱۵ هزار تومانی در راه است

اقتصاد نیوز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۶۰۰ تن ذخیره مرغ منجمد به‌صورت مستمر با همکاری و نظارت سازمان صمت این استان و با قیمت ۱۵ هزار تومان توزیع می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: سیدحسن میرعماد عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات نهاده‌های کشاورزی در استان سمنان اظهار کرد: چندی است تولیدکنندگان دام و طیور استان در کشور برای تهیه نهاده‌های دامی موردنیاز خود دچار مشکل هستند که بخشی از آن مربوط به تأمین ارز و وابستگی صنایع دام‌پروری به‌خصوص دام و طیور و مرتبط با خللی بوده که در واردات ایجاد شده است.

او گفت: در راستای حل و کنترل مشکل دامداران با دستور استاندار سمنان به‌صورت مستمر هر ۱۵ روز یک‌بار جلساتی با حضور معاون امور اقتصادی استاندار سمنان، فرمانداران، اتحادیه‌ها و تشکل‌های دام‌پروری، برگزار و بر نهاده‌هایی که در استان توزیع می‌شود، نظارت خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: با بهره‌گیری از سیستم رصد و پایش، نهادهایی که در استان وارد می‌شود، به دست خود تولیدکنندگان می‌رسد و از انحراف جلوگیری خواهد شد.

میرعماد بیان کرد: تشکیل پلیس امنیت اقتصادی در استان، در راستای کنترل بیشتر امور اقتصادی و پیشگیری از تخلفات در این حوزه است و در بحث تأمین نهادها ذخایر خوبی وجود دارد.

او بیان کرد: در این جلسه مقرر شد تا با مکاتبه استاندار سمنان با وزیر جهاد کشاورزی، اجازه استفاده از ذخایر استراتژیک استان صادر شود و در اختیار تولیدکنندگان دام و طیور قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: تولید و توزیع تخم‌مرغ با همکاری اتحادیه مرغ تخم‌گذار در استان انجام شده و نیاز مصرف کنند تأمین می‌شود.

میرعماد بیان کرد: توزیع مرغ منجمد در دستور کار استان است و مقرر شده تا ۶۰۰ تن ذخیره مرغ منجمد به‌صورت مستمر با همکاری و نظارت سازمان صمت و با قیمت 15 هزار تومان توزیع شود و در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد.

او گفت: در استان سمنان هیچ محدودیتی در تأمین مرغ منجمد موردنیاز وجود ندارد؛ ذخایر به‌اندازه نیاز استان بوده و چنانچه حتی هیچ کشتاری در استان نیز صورت نگیرد، مرغ موردنیاز مصرف‌کنندگان تأمین خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
50 نفر این پست را پسندیده اند