جنجال تازه بر سر رای فوتی‌های کرونا در آمریکا

کدخبر: 368490
اقتصاد نیوز : با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هم اکنون چالشی جدید در ایالت های ایالت متحده مطرح شده که آیا باید رای افرادی که قبل از روز انتخابات مرده اند شمرده شود یا نه؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا بصورت پستی و حضور دو هفته پیش آغاز شده و تا سوم نوامبر ( ۱۳ ابان) ادامه دارد و تاکنون ۳۰ میلیون نفر شرکت کردند.   

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالی قرار است انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود که پیش از این برخی از ایالت ها انتخابات را از طریق پستی برگزار کرده و افراد زیادی در انتخابات شرکت کرده اند.

با حضور چشمگیر مردم آمریکا در انتخابات پستی قبل از تاریخ رسمی سوم نوامبر، هم اکنون با افزایش روند مرگ و میر کرونایی چالشی در ایالت ها مطرح شده که آیا باید رای افرادی که قبل از روز انتخابات مرده اند شمرده شود یا نه؟

اگرچه تا کنون قانونی در این مورد در آمریکا به تصویب نرسیده اما تا کنون ۱۷ ایالت با شمارش آرای مردگان قبل از تاریخ رسمی انتخابات مخالفت کرده و ۱۰ ایالت با این طرح موافقت کرده اند.

الباقی ایالت ها تا کنون نظری در این مورد اتخاذ نکرده و در حال بررسی و تصمیمات آتی هستند.

در حال حاضر از هر سه نفری که در آمریکا جان خود را به دلیل ویروس کرونا از دست می دهد یک نفر از قشر مسن جامعه است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون هشت میلیون و ۴۸۴ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۲۵ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

شمار بهبودیافتگان بیش از پنج میلیون و ۵۱۸ هزار نفر گزارش شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما