کدخبر: ۳۶۸۸۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادامه جنجال در کنگره بر سر رای‌گیری درباره گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی

اقتصاد نیوز : علی رغم تحریم دموکرات‌ها، جمهوریخواهان مجلس سنای آمریکا قصد دارند رای گیری درباره گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی را در روز پنجشنبه برگزار کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رویترز اعلام کرد، در حالی که دموکرات های کمیته قضایی سنای آمریکا وعده داده‌اند که رای گیری درباره امی کانی بارت گزینه پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی را تحریم خواهند کرد ولی جمهوریخواهان قصد دارند این رای گیری را در روز پنجشنبه برگزار کنند.

بر اساس این گزارش، دموکرات ها روند انتخاب امی بارت را یک ننگ و مایه شرمساری ارزیابی کرده‌اند.

لیندسی گراهام رئیس کمیته قضایی مجلس سنا با انتشار بیانیه‌ای گفت: قاضی بارت شایسته رای گیری است و رای گیری درباره وی انجام خواهد شد.

این در حالی است که چند ساعت قبل تر، چاک شومر رهبر دموکرات ها در مجلس سنا و دموکرات های کمیته قضایی سنا اعلام کردند که در این رای گیری شرکت نخواهند کرد. انها بارها از جمهوریخواهان خواسته‌اند تا منتظر نتایج انتخابات 3 نوامبر باشند و پس از آن جانشین گینسبرگ در دیوان عالی را تعیین کنند.

عجله جمهوریخواهان برای انتخاب امی بارت به عنوان قاضی ارشد دیوان عالی در حالی است که تنها 12 روز زمان به برگزاری انتخابات آمریکا باقی است.

هر 12 سناتور جمهوریخواه کمیته قضایی مجلس سنا حمایت خود را از امی بارت اعلام کرده‌اند. هر 10 سناتور دموکرات نیز با انتخاب امی بارت مخالفت کرده‌اند.

پس از رای گیری کمیته قضایی، رای گیری نهایی درباره امی بارت در صحن مجلس سنا روز یکشنبه آینده برگزار خواهد شد.

اگر امی بارت آرا کافی را کسب کند، ترکیب اعضای دیوان عالی آمریکا 6 به 3 به نفع جمهوریخواهان خواهد شد.

ترامپ بارها گفته است که دیوان عالی آمریکا درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر تصمیم گیری خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند