کدام دسته از فرهنگیان می‌توانند مسکن‌دار شوند؟

کدخبر: 368856
اقتصادنیوز : وزیر آموزش و پرورش بیان کرد برای فرهنگیانی که در طرح مسکن ثبت‌نام کردند، اولویت را به زنان بی سرپرست خانوار، زوجین فرهنگی و افراد بالای ۲۰ سال سابقه قرار دادیم، این طرح در ۱۸ استان و ۶۶ شهرستان اجرا می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پانا ،محسن حاجی میرزایی در آیین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: در اجرای دستور رئیس جمهور برای فرهنگیان و توسعه خدمات رفاهی کار مشترکی با این وزارت آغاز و فراخوانی به تمام فرهنگیان بی خانه داده شد.

وی ادامه داد: ۳۱۰ هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کردند که از این تعداد ثبت‌نام ۷۵ هزار نفر تایید شد و از این تعداد عملیات ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد مسکونی امروز آغاز می‌شود و به تعبیری خشت گذاری انجام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای این فرهنگیان اولویت را به زنان بی سرپرست خانوار، زوجین فرهنگی و افراد بالای ۲۰ سال سابقه قرار دادیم. این طرح در ۱۸ استان و ۶۶ شهرستان اجرا می‌شود و پیمانکارشان تعیین شده است.

وی ادامه داد: فاز اول عملیات خشت گذاری ۱۳هزار واحد مسکونی فرهنگیان در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و امروز نیز عملیات خشت گذاری ۳۰ هزار واحد مسکونی آغاز می‌شود.

حاجی میرزایی بیان کرد: فرهنگیانی که می‌خواهند از این طرح استفاده کنند نیازمند اورده اولیه هستند که با همکاری بانک ملی ۴ هزار میلیارد تومان با سود ۱۲ درصد درنظر گرفته شده که به عنوان اورده اولیه در اختیار باشد.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید