کدخبر: ۳۶۸۸۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعتراف تلخ کرونایی مشاور وزیر بهداشت/ پول نداریم تست زیادی انجام دهیم

اقتصاد نیوز: مشاور عالی وزیر بهداشت می گوید به دلیل بی پولی فقط توان تست ۲۵ هزار نفر در روز را داریم. او می گوید در کرونا راه را با هشت ماه تاخیر شروع کرده ایم و بسیاری از کشورهایی که تلویزیون وضعشان را بد نشان می دهد از ما بهتر هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، محمد اسماعیل اکبری پنجشنبه شب در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی درباره وضعیت مدیریت ویروس کرونا در کشور افزود: در حال حاضر در مسیری حرکت می‌کنیم که باید هشت ماه پیش انجام می‌دادیم. یعنی همه نظام باید ویروس کرونا را جدی بگیرند. ویروس باید ردیابی شود و اگر بیمار شناسایی شد، باید ساختاری وجود داشته باشد که بدانیم آن بیمار کجا مبتلا شده است. پیگیری ویروس کاری است که در جنوب شرقی آسیا اتفاق افتاد. همچنین متوجه شویم که چه کسانی با فرد مبتلا ارتباط نزدیک داشتند. اگر این اقدامات انجام نشود، وضعیت از این نیز بدتر خواهد شد.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند شهر را ببندید، بلکه باید قرنطینه هوشمند انجام داد. حتی در چین، محله‌های ووهان بسته شد. اغلب هتل‌ها را گرفتند و در اختیار قرنطینه گذاشتند.

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: در دنیا به توافق نانوشته‌ای رسیده‌اند که اگر حرف می‌زنیم، باید تاییدیه تست مولکولی داشته باشیم. وقتی فقط به اندازه ۲۵ هزار تست روزانه پول داریم، همان میزان را انجام می‌دهیم. بسیاری از کشورهایی که در تلویزیون می‌گوییم وضع‌شان بد است، بسیار وضع بهتری از ما دارند. ۱۱ میلیون نفر در کشور سالمند هستند یا بیماری زمینه‌ای دارند و در جامعه حضور دارند و این گرفتاری‌ها برای آنها بیشتر ایجاد می‌شود.


 

این مطلب برایم مفید است
47 نفر این پست را پسندیده اند