اعلام زمان و مکان رای دادن ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری

کدخبر: 368902
اقتصاد نیوز: ترامپ فردا رای خود را در ایالت فلوریدا به صندوق خواهد انداخت. این ایالت رای گیری زود هنگام را از روز دوشنبه این هفته آغاز کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تارنمای خبری هیل، «جاد دییر» معاون سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه‌شب گفت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت فلوریدا که به عنوان محل اقامت خود معرفی کرده، به صورت حضوری به صندوق می‌اندازد.

ایالت فلوریدا به دلیل شیوع کرونا رای‌گیری زودهنگام را از روز دوشنبه این هفته آغاز کرده و یکی از ایالت‌هایی است که انتظار می‌رود در نتایج انتخابات تعیین‌کننده باشند. به گفته تارنمای هیل، در این ایالت در روز اول رای‌گیری ۳۵۰ هزار رای به صندوق انداخته شد که نسبت به انتخابات پیشین، یک رکورد محسوب می‌شود.

«مایک پنس» معاون رییس جمهوری آمریکا نیز پس از به تاخیر انداختن سفر خود، روز جمعه در ایالت محل اقامت خود، ایالت ایندیانا، رای خود را به صورت حضوری به صندوق می‌اندازد.

ترامپ و ستاد انتخاباتی او، رای‌دهندگان را در ایالت‌های مثل فلوریدا تشویق به رای دادن زودهنگام کرده‌اند تا فاصله‌ای را که میان آن‌ها و دموکرات‌ها در رای‌گیری زودهنگام ایجاد شده، پر کنند.

این در حالی است که ترامپ خود به رغم گواهی کارشناسان مبنی بر نبود تقلب چشم‌گیری در رای‌گیری پستی، به انتقادات گسترده از این نوع رای‌گیری، خواهان عدم استفاده از آن بوده است.

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیشین در سال ۲۰۱۶ با کسب ۱۱۳ هزار رای در ایالت فلوریدا پیروز شد و این ایالت در انتخابات این دوره نیز از ایالت‌هایی به شمار می‌رود که ترامپ برای پیروزی باید اکثریت آرای آن را به دست آورد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما