وعده بایدن برای مقابله با کرونا

کدخبر: 369086
اقتصاد نیوز : نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا بر این باور است که در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر، استفاده از ماسک را در همه سفرهای بین ایالت‌های آمریکا اجباری خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 روز جمعه در اظهاراتی گفت: اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم، استفاده از ماسک را در همه سفرهای بین ایالت های آمریکا اجباری خواهم کرد.

بر اساس این گزارش، دولت ترامپ پیش از این با اجباری کردن استفاده از ماسک مخالفت کرده است.

بایدن در سخنانی در شهر دلاویر افزود: من به عنوان رئیس جمهور پوشیدن ماسک در همه ساختمان های فدرال و همه سفرهای بین ایالت های آمریکا را اجباری خواهم کرد زیرا ماسک موجب حفاظت از جان و زندگی انسان ها می شود. پوشیدن ماسک یک بیانیه سیاسی نیست، یک دستورالعمل و توصیه علمی و پزشکی است.

روز دوشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا به همه مسافران و کارکنان در خطوط هوایی، قطارها، متروها و اتوبوس ها و تاکسی ها توصیه کرده است تا با پوشیدن ماسک از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کنند.

شرکت های هواپیمایی، شرکت های حمل و نقل ریلی و اکثر سامانه های عمومی جابجایی مسافر و فرودگاه های آمریکا ، استفاده از ماسک را برای همه مسافران و کارکنان را اجباری کرده است.

کاخ سفید تاکنون بارها با درخواست کارشناسان بهداشت و سلامت برای اجباری شدن استفاده از ماسک در بخش حمل و نقل مخالفت کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما