افتتاح اولین رستوران حلال یهودی (کوشر) در امارات

کدخبر: 369294
اقتصادنیوز: این رستوران تحت نظارت "لیفی وای دوچمان" خاخام جامعه یهودیان در امارات فعالیت می کند.

به گزارش اقتصادنیوز اولین رستوران حلال یهودی (کوشر/ کاشر) به تازگی در امارات افتتاح شده است. سی ان ان در گزارشی به این رستوران پرداخته است.

به گزارش عصرایران،  این رستوران در برج خلیفه (طولانی ترین برج جهان) در دبی قرار دارد و "ارمانی کاف" نام دارد.

یهودیان نیز مانند مسلمانان براساس تعالیم دینی تنها مجاز به خوردن غذاهای حلال هستند البته معیارهای حلال بودن غذاها در دین اسلام و یهود متفاوت است.

 

وجود غذاهای حلال یهودی یکی از چالش های یهودیان در شهرهای مختلف جهان است. 
این رستوران 17 سپتامبر گذشته افتتاح شد و نخستین رستوران عرضه کننده غذای حلال یهودی در کشور امارات نام گرفت.

امارات و اسرائیل در ماه های اخیر با یکدیگر توافق صلح امضا کردند و یکدیگر را به رسمیت شناختند. تا قبل از این روابط میان اسرائیل و امارات قطع بود اما با توافقات اخیر پروازهای مستقیم میان تل آویو و دبی برقرار می شود. همچنین با لغو ویزا متقابل، شهروندان دو طرف می توانند بدون نیاز به ویزا به اسرائیل و امارات سفر کنند. این اتفاق می تواند مشتریان غذاهای کوشر را افزایش دهد.

در این رستوران،خوراکی ها و نوشیدنی ها براساس قوانین دین یهود ارائه می شود و کوشر (حلال) هستند.

"فابیان وایول" سرآشپز این رستوران در مصاحبه با سایت سی ان ان عربی گفت که در این رستوران علاوه بر غذاهای مشهور کوشر، دیگر غذاهای مشهور جهان نیز با استفاده از مواد اولیه کوشر تهیه می شود.

مشتریان نیز تنها شامل افرادی نیستند که به دنبال غذهای کاشر باشند بلکه برخی از آنها به دنبال آشنایی با این نوع از غذاها هستند.

سرآشپز ادامه داد: به همه مشتریان که وارد این رستوران می شوند خوش آمد می گوییم. خوشحالیم که اولین رستوران کوشر در امارات هستیم.

هم اکنون در دبی برخی خوراکی های آماده کاشر در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها پیدا می شود.

از جمله خوراکی های این رستوران عرضه می کند می توان به نان "Challah" اشاره کرد که یکی از بخش های سنتی سفرهای کاشر به شمار می رود.

سرآشپز رستوران گفت این نان ساده اما عالی است. این نوع نان را هر روز جمعه برای مراسم روز شنبه یهودی، پخت می کنیم.

این رستوران تحت نظارت "لیفی وای دوچمان" خاخام جامعه یهودیان در امارات فعالیت می کند.

براساس قوانین غذاهای حلال یهودی (کوشر) گوشت خوک و شتر و شیر آن ممنوع است و ذبح گاو و گوسفندان نیز باید در شرایط معینی انجام شود.

امارات 9 میلیون نفر جمعیت دارد که یک میلیون شهروند اماراتی و بقیه شهروندان خارجی مقیم این کشور هستند. بیشترین تعداد خارجی ها در دبی ساکن هستند و تعداد یهودیان روز به روز در حال افزایش است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما