کدخبر: ۳۶۹۴۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پربارش ترین مناطق تهران کدامند؟

اقتصادنیوز :‌مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران در رابطه پرپارش‌ترین مناطق تهران توضیح داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ اصغر عطایی درباره آمادگی شهرداری تهران برای بارش نزولات آسمانی، گفت: با توجه به تأکیدات شهردار تهران درباره  نحوه اقدام در زمان بارش‌ها جلسات مستمری برگزار شد و دستورالعمل هایی در دو بخش قبل از بارش و حین و پس از بارش به مناطق 22گانه شهر تهران ابلاغ شد.

عطایی در ادامه با بیان اینکه عملیات برف‌روبی با استفاده از نیروی انسانی و ماشین آلات لازم صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: نیروها و تجهیزات با توجه به اولویت‌ها، موقعیت مکانی و منطقه‌ای در نقاط تعیین شده مستقر می‌شوند تا در کمترین زمان ممکن به خدمات رسانی بپردازند.

وی در ادامه به برنامه‌ها و اقدامات اجرایی قبل از بارش اشاره کرد و افزود: به همین منظور نشست‌ها و جلسات تخصصی با مناطق 22 گانه، سازمانها و شرکت‌ها و تمام نهادهای ذیربط در راستای آماده سازی و هماهنگی تمام امور اجرایی و ستادی برگزار شد. همچنین بازدیدهای دوره‌ای نیز به منظور کنترل سلامت و عملکرد اجزای شبکه و پیگیری و نظارت مداوم و مستمر مناطق 22 گانه درباره عملیات پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری سازه‌ها و مجاری عبوری صورت گرفته است.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران اضافه کرد: هماهنگی بین بخشی با تمام ارگان‌های خارج از شهرداری و همراهی و همکاری مطلوب با تمام واحدهای ستادی و اجرایی شرکت آب منطقه‌ای، استانداری، وزارت کشور، راهور، هواشناسی و مدیریت بحران در مواجه با بارش‌های پیش رو و مجهز شدن مناطق به تجهیزات، ادوات کارگری، پمپ‌های کف‌کش و روبین و ماشین آلات و سایر ادوات مورد نیاز با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی از جمله این اقدامات است.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران به اقدامات اجرایی شهرداری تهران حین و پس از بارش‌ها اشاره کرد و گفت: ستادهای بحران منطقه‌ای با محوریت شهرداران مناطق 22گانه تشکیل و طبق سناریوها و برنامه‌های ابلاغی تمام امکانات و نیروهای کارگری و ماشین آلات در نقاط حادثه خیز استقرار خواهند یافت.

وی دیگر اقدامات اجرایی حین و پس از بارش‌ها را برشمرد و افزود: اجرای مصوبات ابلاغی ستاد بحران و اعلام آماده باش به تمام مناطق 22گانه و حضور فعال تمام مدیران و کارشناسان و اکیپ‌های عملیات لایروبی و فوریت‌های خدمات شهری 137، پایش و کنترل مستمر تمام دره‌ها و میزان جریان عبوری سیلاب و کنترل نقاط حادثه خیز با انجام بازدیدها و گشت‌های نظارتی در حین بارش، کنترل تمام وقایع و نظارت مستمر از آخرین وضعیت موجود معابر توسط دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک و همکاری خوب معاونت حمل و نقل و ترافیک و کنترل رفع نقاط آبگرفتگی نقطه‌ای و موردی در سطح معابر و بازرسی و کنترل سلامت و عملکرد اجزا و تجهیزات شبکه و عبور جریان سیلاب و رسوب برداری واریزه‌های انتقال یافته به شبکه پس از بارش و آمادگی کامل حوزه معاونت فنی و عمرانی در رفع مشکلات مسیرهای بزرگراهی و پایش و بازبینی پایه‌های پل‌های بزرگراهی در مسیر رودخانه‌های شهری از جمله این اقدامات در این زمینه است.

به گفته عطایی با توجه به این مهم که مناطق 1 تا 6 جزو مناطق پربارش بین مناطق 22گانه محسوب می‌شوند از این رو خدمات‌رسانی در این مناطق به شکل ویژه‌ای انجام خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند