ا

تحریم‌‌های ترامپ به راحتی تغییر یافتنی نیست

کدخبر: 369521
اقتصاد نیوز : نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه گفت: حذف تحریم‌ها در صورت پیروزی بایدن برای دولت او ساده نخواد بود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، الیوت آبرامز در مصاحبه با نشریه نشنال گفت: ساختار جامع تحریم ها به صورتی است که با تغییر رهبریت در آمریکا واقعیت برای تهران به این زودی ها تغییر نخواهد یافت.

آبرامز در ادامه افزود: اگر جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) پیروز شود، حذف تحریم های تهران برای دولت وی ساده و سریع نخواهد بود.

به ادعای نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، تحریم های ایالات متحده علیه ایران به ویژه آنهایی که در خارج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اعمال شده به این زودی ها لغو نخواهد شد.

وی ادامه داد: بایدن حتی اگر بخواهد هم نمی تواند همه تحریم های ایران را لغو کند.

آبرامز مدعی شد، افرادی که معتقدند با ورود بایدن به کاخ سفید در روز دوم یا سوم همه تحریم ها از بین خواهد رفت، می فهمند که حتی اگر آنها بخواهند این کار عملی نیست.

به گفته آبرامز، ایالات متحده اکنون یک ساختار جامع تحریم دارد که برای مدتی باقی خواهد ماند.

سخنان نماینده ویژه آمریکا در مورد احتمال لغو تحریم های ایالت متحده علیه ایران در حالی صورت می گیرد که با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ نتایج اکثر نظرسنجی ها حاکی از پیروزی بایدن در مقابل ترامپ در این دور از انتخابات است.

نظرسنجی ای بی سی نیوز و شرکت ایپسوس که بعد از مناظره نهایی دو رقیب انجام و روز یکشنبه منتشر شد نشان می دهد که محبوبیت ترامپ بسیار پایین آمده است و ۲۲ درصد از رای دهندگان آمریکایی او را رئیس جمهوری نامحبوب می دانند.

نظرسنجی سی ان ان و «اس اس آر اس» نشان می دهد که  رای دهندگان احتمالی که بایدن را نامزدی محبوب می دانند ۹۳ درصد احتمال می دهند که او پیروز انتخابات باشد و فقط ۶ درصد همین نظر را درباره ترامپ دارند.

نظرسنجی روز یکشنبه سی بی اس و موسسه یوگاو نشان می دهد که تغییر چندانی در نتایج به نفع ترامپ ایجاد نشده است. بیشتر این نظرسنجی ها قبل از مناظره آخر انجام شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما