کدخبر: ۳۷۰۳۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کرونا از طریق غذای آلوده منتقل می شود؟

اقتصادنیوز : دانشیار گروه بهداشت جهانی و جمعیت دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه چان هاروارد گفت:کرونا از غذای آلوده منتقل نمی شود. مکمل های دارویی تاثیری بر سرایت بیماری ندارند مگر این که فرد مورد نظر کمبود شدید ویتامین داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر گودرز دانایی با بیان اینکه مطبوعات و رسانه ها می توانند در این مورد نقش مهمی داشته باشند و با انتقال دانش به جامعه جلوی گسترش این توصیه های غلط رو بگیرند افزود: برای مثال مصرف بیشتر نمک یا قرقره کردن مکرر با نمک هیچ تاثیری بر سرایت بیماری ندارد و صد البته استفاده از سنگ پا!!! کشیدن چند نفس عمیق هر روز صبح از سرایت یا بروز بیماری پیشگیری نمی کند. کرونا از غذای آلوده منتقل نمی شود. مکمل های دارویی تاثیری بر سرایت بیماری ندارند مگر این که فرد مورد نظر کمبود شدید ویتامین داشته باشد. به همین ترتیب سوپ عدس یا هر غذا، میوه یا سبزی دیگری باعث پیشگیری یا درمان کرونا نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مردم به جای توجه به این توصیه های غیرعلمی و غلط باید تمرکز نیروهای ذهنی و روحی خودشان را متوجه تصمیم های ساده و روزمره کنند که ما را در خطر مواجهه با بیماران (به خصوص بیماران بی علامت) قرار خواهد داد. همواره از خود این سوال را داشته باشند که آیا لازم است به یک مرکز خرید شلوغ بروند؟ آیا لازم است در یک گردهمایی شلوغ (مثلا بیشتر از پنج یا ده نفر) شرکت کنند؟ چه کسانی در این جور مکانها حضور دارند و اگر می توانیم از پیش پرس و جو کنیم و بفهمیم آیا کسی در جمع هست که ممکن است مبتلا به کووید باشد؟ این روزها باید به این پرسش ها پاسخ مناسب بدهیم تا بتوانیم سلامت خودمان و جامعه را تا حدودی تضمین کنیم.

این دانشیار گروه بهداشت جهانی و جمعیت دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه چان هاروارد در پایان درباره پیش بینی ها از زمان ورود واکسن کرونا به دنیا نیز گفت: ده‌ها واکسن کرونا در حال تست و بررسی هستند و امیدواریم که تا اواسط سال بعد میلادی دسته کم یک یا دو واکسن موثر تولید شود اما باید به این نکته توجه داشت که تولید واکسن در مقیاس انبوه قطعا چندین ماه طول خواهد کشید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند