هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در این مناطق

کدخبر: 370599
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی با صدور هشدار نسبت به وقوع رگبار و رعدوبرق و کاهش دما در غرب کشور هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا ( ۱۲ آبان ماه) موجب وقوع  رگبار و رعد و برق و کاهش دما در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه می شود. این وضعیت جوی تا شب سه‌شنبه (۱۳ آبان ماه) ادامه می یابد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد جاده ای، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تنظیم دما و تهویه مناسب در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها توصیه می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری با اشاره به وضعیت جوی برخی استانه ای غربی کشور طی دو روز آینده آورده است: در این شرایط احتمال وارد شدن  خسارت به محصولات کشاورزی شامل سیب، چغندر قند، ذرت علوفه ای و انار وجود دارد.

این سازمان توصیه می کند که در استان آذربایجان شرقی تسریع در برداشت سیب و انتقال به انبارها بویژه در شهرستان مراغه و پوشش دهی جایگاه های تهیه کشمش بویژه در شهرستان ملکان، در استان آذربایجان غربی تسریع در برداشت چغندر قند و ذرت علوفه ای و در استان کردستان تسریع در برداشت سیب زمینی و انار و انتقال به انبارصورت گیرد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما