دفاع آمریکا از دزدی دریایی به بهانه ایران

کدخبر: 370630
اقتصاد نیوز : معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از دزدی دریایی این کشور و فروش بیش از یک میلیون سوخت سرقتی در دریا، دفاع کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کال براون، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توییتی ادعا کرد: تابستان گذشته نظام ایران تلاش کرده بود با تهیه بنزین، به ماشین سرکوب نیکولاس مادورو سوخت‌رسانی کند. وزارت دادگستری در حال فروش این محموله است و ۴۰ میلیون آن را به بودجه قربانیان تروریسم مورد حمایت حکومت‌ها اهدا می‌کند. این عدالتی ملموس و خوب است.

آمریکا روز پنج‌شنبه اذعان کرد که محموله‌های سوختی که در دریا به بهانه تعلق آن به ایران، سرقت کرده بود، به قیمت ۴۰‌ میلیون دلار به فروش رسانده است. آمریکا در ماه اوت ۱.۱ میلیون بشکه سوخت را با این بهانه که متعلق به ایران است و به سمت ونزوئلا می رود، توقیف کرد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت: "دزدان دریایی کاراییب" علنا با آنچه به غارت برده‌اند فخر می‌فروشند. فقط یک نکته، همانطور که قبلا هم گفته‌ایم: این محموله متعلق به ما نبوده است. اما در هرصورت قطعا نفت شخص دیگری به سرقت رفته است.

او نوشت: هیچ متمدنی، به دزدی افتخار نمیکند. به رژیم یاغی ایالات متحده: [بر خلاف ادعاهایتان] ابزارهای اعمال فشار شما هر روز در حال محدودتر شدن هستند، این درحالی‌است که در مورد انتخاب‌های ایران کاملا برعکس است. کافی است از مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین بپرسید!

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما