کدخبر: ۳۷۰۷۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکسن کرونا چه زمانی به بازار می آید؟

اقتصاد نیوز : نخستین واکسن کووید۱۹ بالقوه هند احتمالا در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ میلادی عرضه می شود. مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن در ماه جاری آغاز می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، شرکت «بهارات بیوتک»، تصمیم دارد نخستین واکسن کووید۱۹ بالقوه تولید شده در هند به نام «کواوکسین» را در سه ماهه دوم سال آینده میلادی عرضه کند.

البته عرضه این واکسن بالقوه در ۲۰۲۱ میلادی منوط به دریافت تاییدیه از سازمان های قانونگذاری هند است. به گفته یکی از مقامات «بهارات بیوتک» تمرکز اصلی این شرکت در حال حاضر انجام مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن مذکور است. 

واکسن بالقوه این شرکت برای مقابله با کووید۱۹ ، «کوواکسین» نام دارد و با همکاری «شورای تحقیقات پزشکی هند» (ICMR) و موسسه ملی ویروس شناسی این کشور(NIV) ساخته شده است. پژوهشگران برای توسعه واکسن مذکور  ویروس غیر فعالSARS-Cov-۲ را  در آزمایشگاه ICMR ایزوله کردند.

 «سای پراساد» مدیر اجرایی شرکت «بهارات بیوتک اینترنشنال» در این باره می گوید: پس از تکمیل آزمایش ها و نشان دادن شواهد تجربی قدرتمند، اگر تاییدیه های قانونی مورد نیاز را دریافت کنیم، در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ میلادی این واکسن را عرضه می کنیم.

به گفته او این شرکت تاییدیه های لازم برای اجرای مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن بالقوه دریافت کرده و مشغول آماده سازی و استخدام داوطلبان است. تزریق واکسن بالقوه به داوطلبان از ماه جاری میلادی آغاز می شود.

طی مرحله سوم آزمایش بالین این واکسن حدود ۲ هزار داوطلب در ۱۳ الی ۱۴ ایالت هند این واکسن را دریافت می کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
146 نفر این پست را پسندیده اند