کدخبر: ۳۷۰۷۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مخالفت کمیسیون بهداشت با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها

اقتصادنیوز :‌سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اعضای این کمیسیون با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها به این دلیل که عرصه درمان مخصوص پزشکان است، مخالفت کرده و مقرر شد برای رفع ایرادات فعلی درمان اقدام عاجل صورت پذیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،زهرا شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی  در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (دوشنبه 12 آبان‌) اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون بهداشت درمان با دستور کار بررسی مشکلات فعالان بخش MMT و بررسی بخشنامه‌ سازمان غذا و دارو در خصوص اختصاص داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها برگزار شد. 

شیخی خاطرنشان کرد: در این نشست رئیس سازمان بهزیستی، انجمن‌های صنفی درمانگران اعتیاد، نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر ، معاون درمان وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، نماینده سازمان نظام پزشکی و نمایندگان سایر کمیسیون‌های مجلس و جمعی دیگر از کارشناسان و اساتید دانشگاه حضور داشتند. 

وی افزود: اکثر اعضای حاضر در این جلسه با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها مخالف بوده  و عرصه درمان را مخصوص پزشکان می‌دانستند و از این رو مقرر شد برای رفع ایرادات سیستم موجودِ درمان بیماران مبتلا به اعتیاد اقدام عاجل صورت پذیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: داشتن درمانگاه، ساختن ساختاری برای درمان معتادان بوده و باید ایرادات آن را پس از 20 سال فعالیت، احصاء شده و آنرا ارتقا دهیم.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند