کدخبر: ۳۷۰۸۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پلوسی: اگر نتایج انتخابات با چالش روبرو شود کنگره تصمیم‌گیری می کند

اقتصادنیوز : رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی گفت کنگره آماده است تا اگر نتایج انتخابات به چالش کشیده شود، درباره انتخابات ریاست جمهوری تصمیم گیری کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دوشنبه در مصاحبه با ان پی آر تاکید کرد: اگر نتایج انتخابات با چالش و مناقشه روبرو شود، کنگره آماده است تا درباره این مساله تصمیم گیری کند.

وی افزود: ما درک می‌کنیم که قانون چیست و به نقش کنگره و به خصوص مجلس نمایندگان آگاهی کامل داریم آن هم وقتی نوبت به شمارش آرا می‌رسد.​

 

پلوسی: اگر نتایج انتخابات با چالش روبرو شود کنگره آماده تصمیم‌گیری است

اگر برنده انتخابات ریاست جمهوری از طریق آرا الکترال مشخص نشود، آنگاه مجلس نمایندگان آمریکا باید رئیس جمهور بعدی را انتخاب کند.

پلوسی گفت: ما آماده هستیم. ما آماده شده‌ایم. ما برای چنین شرایطی آماده شده‌ایم زیرا این بی مسئولیتی رئیس جمهور را می‌بینیم، بی احترامی او به قانون اساسی، دموکراسی ما و همگرایی انتخابات را مشاهده می‌کنیم.

به نوشته وبگاه آکسیوس، دونالد ترامپ به چند نفر از افراد مورد اعتماد خود گفته است که سه شنبه شب حتی اگر به نظر برسد از جو بایدن رقیب دموکرات خود جلوتر است، اعلام پیروزی خواهد کرد. این مطلب را سه نفر از افراد مطلع از این اظهار نظر خصوصی ترامپ مطرح کرده‌اند.

آکسیوس همچنین نوشته ترامپ در نظر دارد اگر با شمارش رای‌های پستی در روزهای بعد، نتیجه تغییر یابد، نتایج جدید را زیر سوال ببرد و بگوید که دموکرات‌ها، انتخابات را دزدیده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند