پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ در ایالت‌های مهم و کلیدی

کدخبر: 370882
اقتصادنیوز : نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به رئیس جمهور فعلی در ایالت‌های مهم و کلیدی همچنان پیشتاز است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی جدید که در فاصله یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام شده نشان می دهد جو بایدن در اکثر ایالت های کلیدی و مهم از رقیب خود یعنی دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

 

بر اساس این گزارش، نظرسنجی حاکی است بایدن در ایالت های میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین پیشتاز است، 3 ایالتی که نقش مهمی در پیروزی غیرمنتظره ترامپ در سال 2016 داشتند.

جوبایدن و دونالدترامپ

الگوی پیش بینی نتایج انتخابات از سوی موسسه FiveThirtyEight نشان می دهد بایدن 90 درصد شانس پیروزی در انتخابات را دارد ولی دموکرات ها می گویند تکیه زیادی روی نظرسنجی ها نخواهد داشت چرا که نگران تکرار سناریوی سال 2016 هستند.

شانس پیروزی بایدن در ایالت پنسیلوانیا حدود 87 درصد است. نظرسنجی ان بی سی نیوز-ماریست که روز پنجشنبه منتشر شد نشان می دهد بایدن در ایالت پنسیلوانیا نسبت به ترامپ 5 درصد جلوتر است یعنی 51 به 46.

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد بایدن در ایالت میشیگان نیز 2 تا 7 درصد نسبت به ترامپ پیشتاز است.

در ایالت ویسکانسین نیز بایدن نسبت به ترامپ پیشی گرفته است. چندین نظرسنجی مهم نشان می دهد بایدن پیشتازی چشمگیری نسبت به ترامپ دارد. نظرسنجی Real Clear Politics پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ را 6.6 درصد نشان می دهد.

در سایر ایالت های مهم مثل مینه سوتا، اوهایو، فلوریدا، آریزونا،نوادا و کارولینای شمالی نیز رقابت بین نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا نزدیک و تنگاتنگ است.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۳ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ بازار اوراق بدهی دولت کاملا باثبات و کاملا سرد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما