کدخبر: ۳۷۰۹۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بالا رفتن سطح هشدار امنیتی انگلیس

اقتصاد نیوز : دولت انگلیس روز سه‌شنبه در پی حمله تروریستی وین پایتخت اتریش که به کشته شدن دست کم ۴ نفر و مجروح شدن شماری غیر نظامی منجر شد سطح هشدار امنیتی در این کشور را یک پله افزایش داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا از منابع خبری، سطح هشدار امنیتی از مرحله «قابل توجه» به «شدید» افزایش یافته است. این مرحله (شدید) به این معناست که حمله تروریستی در این کشور بشدت محتمل است.

به طور کلی هشدار امنیتی در انگلیس در پنج سطح «کم»، «متوسط»، «قابل‌توجه»، «شدید» و «بحرانی» تعریف می‌شود؛ اگر سطح هشدار امنیتی در درجه «کم» باشد، وقوع حمله غیرمحتمل است. در مرحله دوم یعنی در صورت قرار گرفتن درجه هشدار بر روی «متوسط»، وقوع حمله ممکن ولی باز هم غیرمحتمل است. در حالت سوم نیز که وضعیت «قابل توجه» می شود، وقوع حمله «قویاً ممکن» می شود.

سطح هشدار امنیتی انگلیس سال ۲۰۱۴ ( مرداد ۱۳۹۳) به مرحله 'شدید' افزایش یافت و تا پارسال در همین مرحله باقی‌ماند. با فروکش کردن احتمال وقوع حملات تروریستی، این سطح سال گذشته با یک مرحله کاهش به درجه «قابل توجه» تنزل یافت.

به گزارش شبکه خبری اسکای، تصمیم‌گیری درباره افزایش سطح هشدار امنیتی در انگلیس به مرحله «شدید» توسط مرکز مشترک ارزیابی حملات تروریستی گرفته شده است. این مرکز در مقر سرویس جاسوسی داخلی انگلیس موسوم به ام‌آی۵ قرار دارد و اعضای آن را کارشناسان ضد تروریسم پلیس، دولت و اژانس های امنیتی تشکیل می‌دهند.

این تحول پس از آن صورت می‌گیرد که دیشب (۱۲ آبان) افراد مسلح در وین پایتخت اتریش به سوی مردم آتش گشودند و با احتساب یکی از مهاجمین که خود را منفجر کرد تاکنون ۵ تن جان باخته و ۱۵ تن مجروح شده‌اند. وزیر کشور اتریش امروز (سه‌شنبه) خبر داد که هواداران داعش مسئول این حمله تروریستی بوده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند