کدخبر: ۳۷۰۹۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مقام ارشد نظامی آمریکا دخالت ارتش در انتخابات ۲۰۲۰ را رد کرد

اقتصاد نیوز : رییس ستاد مشترک نیروهای آمریکا سه شنبه شب در پیامی محرمانه به مقام های پنتاگون این اطمینان را داد که ارتش در انتخابات هیچ نقشی نخواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای آکسیوس به نقل از دو منبع آگاه نوشت: مارک میلی در پیامی ویدئویی که به صورت محرمانه پخش شده خطاب به فرماندهان ارشد پنتاگون به ظن و گمان ها در مورد دخالت احتمالی ارتش در انتخابات 2020 آمریکا پایان داد. 

رییس ستاد ارتش آمریکا در این پیام به صورت صریح و روشن اعلام کرد که نقش ارتش غیرسیاسی است و هرگونه تصور نقش ارتش در قضاوت انتخابات مورد مناقشه یا تصمیم گیری در مورد برکناری رئیس جمهور از کاخ سفید را از بین ببرد.

منبع آکسیوس افزود: میلی به فرماندهان گفت که ارتش ایالات متحده هیچ نقشی در انتقال صلح آمیز قدرت نخواهد داشت.

سخنان مارک میلی در حالی مطرح می شود که بسیاری از مردم و سیاستمداران آمریکا نگران آن هستند که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا پس از شکست در انتخابات حاضر نباشد تا قدرت را به صورت مسالمت آمیز به رقیب دموکرات خود جو بایدن بدهد. 

ترامپ ماه گذشته درمورد انتقال مسالمت آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات، مدعی شد: از رأی گیری هم خلاص شوید، جابجایی قدرتی انجام نخواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد: باید ببینیم چه اتفاقی می افتد اما شما می دانید که من به شدت به نتایج آرا مشکوک هستم .

در ماه ژوئن هم وقتی فاکس نیوز از ترامپ پرسید آیا نتایج انتخابات را قبول می کند، وی گفت: اگر انتخابات از طریق پست انجام شود، تقلب می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند