نتیجه نهایی انتخابات آمریکا کی اعلام می‌شود؟

کدخبر: 371144
اقتصاد نیوز : در حالی که دونالد ترامپ سعی کرد که امروز در آخرین سخنرانیش در کاخ سفید خود را برنده انتخابات آمریکا اعلام کند، ممکن است شمارش کامل آرا و مشخص شدن برنده انتخابات ایالات متحده آمریکا چند روز دیگر طول بکشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، وب سایت مترو نوشت: علت این موضوع به نحوه شمارش آرای پستی انتخابات آمریکا بر‌می‌گردد، اما شمارش این آرا تا کی ادامه دارد؟ و آیا ممکن است روی نتایج انتخاباتی که امروز اعلام می‌شوند، تاثیر بگذارد؟

آرای پستی کی شمرده می‌شوند؟

ممکن است شمارش این آرا تا چند روز دیگر زمان ببرد.

شمارش این آرا اصولا زمان بیشتری می‌برد، چراکه نحوه چک کردن صحت این آرا فرایند سخت‌تر و طولانی‌تری است. همچنین امسال بخاطر پاندمی کروناویروس، تعداد آرای پستی بیشتر از سال‌های قبل است چراکه جمعیت بیشتری ترجیح داده‌اند که به شکل حضوری در انتخابات شرکت نکنند.

تخمین زده شده است که حدود 94میلیون نفر از طریق آرای پستی در انتخابات آمریکا شرکت کردند و در حالی که در برخی از ایالت‌های آمریکا مثل فلوریدا شمارش این آرا زودتر شروع شد، برخی ایالت‌ها مثل پنسیلوانیا و ویسکانسین که نتایج انتخاباتشان هم هنوز اعلام نشده است، شمارش این آرا آغاز شد.

آیا آرای پستی می‌توانند زمان اعلام نتایج را با تاخیر مواجه کنند؟

کاملا ممکن است، چراکه برخی از ایالت‌ها قبول کرده‌اند که تا سه روز بعد از انتخابات آرا را بشمارند. این یعنی ممکن است شمارش همه آرای پستی چند روزی زمان ببرد.

اگر تاخیری به وجود بیاید، این کشور باید صبورانه تا زمانی که آرای الکترا یکی از کاندیدا به 270 برد منتظر اعلام نتایج باشد. این اولین باری نخواهد بود که انتخابات آمریکا با تاخیر روبرو می‌شود، در سال 2000، بخاطر مشکلات قانونی در فلوریدا 36 روز طول کشید تا بوش به عنوان رئیس جمهور آمریکا معرفی شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما