کدخبر: ۳۷۱۲۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جهانپور مطرح کرد؛

هشدار به تبلیغات غیر مجاز دارو/ کدام سایت ها مجاز به تبلیغات هستند؟

اقتصاد نیوز : سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم معرفی داروها در نشریات و پایگاه‌های تخصصی، گفت: تبلیغات داروها در سایر نشریات و رسانه‌های غیر تخصصی حتی در صورت ادعای توزیع اختصاصی برای جامعه پزشکی مجاز نیست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا: کیانوش جهانپور در حساب توییتری خود نوشته است: « معرفی فرآورده‌های دارویی اعم از داروهای شیمیایی، گیاهی یا سنتی صرفا در نشریات و پایگاه‌های تخصصی مجاز است. هر فرآورده‌ای که در مجوز صادره‌ آنها کاربرد دارویی ذکر شده مشمول این موضوع خواهد بود.»

وی در ادامه تاکید کرده است:« تبلیغات داروها در پوشش معرفی در خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، مجلات و سایر نشریات و رسانه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حتی در صورت ادعای توزیع اختصاصی برای جامعه پزشکی مجاز نیست.»

سخنگوی سازمان غذا و دارو همچنین نوشته است:« این موضوع در قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های حوزه دارو در خصوص این موارد با جزئیات، اشاره شده است. بیان یافته‌های جدید علمی در مورد داروها از رسانه‌های گروهی عمومی بدون ذکر نام اختصاصی دارو یا موسسه و شرکت تولید کننده و توزیع کننده البته پس از تایید بلامانع است.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند