کدخبر: ۳۷۱۳۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تزریق واکسن ضد کرونا ساخت چین به حاکم دبی

اقتصاد نیوز : «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی از تزریق واکسن چینی ضد کرونا به خود خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رادیو بین المللی چین روز پنجشنبه گزارش کرد: شیخ محمد در توییتر خود عکسهایی از تزریق واکسن کرونای تولید شرکت چینی سینوفارم به خود را به اشتراک گذاشت.

حاکم دبی در این باره نوشت: «ما برای همه آرزوی ایمنی و سلامتی داریم. ما به محققان خود افتخار میکنیم که بی وقفه تلاش کرده اند تا واکسن کرونا در دسترس امارات متحده عربی قرار گیرد.»

این واکسن نتیجه پژوهش و تولید شرکت داروسازی سینوفارم چین است دولت امارات این واکسن را که وارد فاز سوم آزمایش بالینی شده، ایمن و موثر اعلام کرده است.

تعدادی از وزرای دولت امارات نیز طی چند هفته گذشته این واکسن را دریافت کرده اند.

فاز سوم آزمایش بالینی این واکسن ۱۶ ژوئیه امسال با همکاری وزارت ابوظبی، وزارت بهداشت و پیشگیری از بیماری های امارات متحده عربی، شرکت خدمات سلامتی ابوظبی و شرکت فناوری جی ۴۲ امارات در این کشور کلید خورد.

تا ۱۵ سپتامبر، امارات متحده عربی استفاده اضطراری از واکسن کرونا را به عنوان بخشی از اقدامات کشور برای محافظت از کارکنان بهداشتی در تماس نزدیک با بیماران و اطمینان از ایمنی آنها از شهریورماه آغاز کرد.

به گزارش دیگری از رویترز، بحرین نیز سه شنبه استفاده اضطراری از این واکسن چینی کرونا را به تصویب رسانده است. وزیر بهداشت بحرین خبر داد ۷۷۷۰ نفر در بحرین در فاز سوم آزمایش بالینی این واکسن شرکت کرده و دومین دوز واکسن را دریافت کرده اند.

مدیرعامل شرکت پزشکی جی ۴۲ ابوظبی اعلام کرده است ۳۱ هزار نفر در امارات متحده عربی، بحرین، مصر و اردن این واکسن را دریافت کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند