کدخبر: ۳۷۱۳۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا رقابت ترامپ و بایدن در آریزونا همچنان ادامه دارد؟

اقتصادنیوز: برخی رسانه‌های خبری رقابت نزدیک بین ترامپ و بایدن در آریزونا را به نفع نماینده دموکرات اعلام کرده‌اند اما ستاد ترامپ معتقد است که رقابت همچنان ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس گزارش مراکز انتخاباتی ایالت آریزونا تاکنون نزدیک به ۸۶درصد از آرای ایالت سرنوشت‌ساز آریزونا شمارش شده و جو بایدن با تصاحب ۵۰.۵ درصد نسبت به دونالد ترامپ با ۴۸.۱ درصد از آراء با اختلاف ۲.۴ واحد درصد پیشتاز رقابت است.

ARZ

با این حال برخی وبسایت‌های خبری از جمله POLITICO و AssociatedPress با افزودن ۱۱ الکترال ایالت آریزونا به سبد جو بایدن، آرای الکترال وی را ۲۶۴ اعلام کردند تا نامزد دموکرات‌ها در آستانه رسیدن به حد نصاب ۲۷۰ کالج الکترال برای پیروزی قرار گیرد.

264
نقشه انتخاباتی آسوشیتدپرس
با فرض پیروزی بایدن در آریزونا و رسیدن وی به ۲۶۴ رأی الکترال، چنانچه دونالد ترامپ بتواند در ۳ ایالت کلیدی دیگر پیروز شود و آرای الکترال کارولینای شمالی (۱۵)، جورجیا (۱۶) و حتی پنسیلوانیا (۲۰) را به نام خود ثبت کند، وی نیز ۲۶۵ کالج الکترال در سبد خود خواهد داشت و با یک الکترال بالاتر از جو بایدن قرار خواهد گرفت. در چنین شرایطی  همه چیز به نتیجه ایالت نوادا بستگی دارد.

Arizona

با این حال برخی رسانه‌های دیگر ازجمله سی‌ان‌ان، واشنگتن‌پست و نیویورک‌تایمز همچنان از ادامه رقابت در آریزونا خبر داده و نتیجه را ۲۵۳ به ۲۱۴ نمایش داده‌اند.

انتخابات ترامپ و بایدن نقشه نیویورک‌تایمز

 به نظر می‌رسد اصلی‌ترین دلیلی که برخی منابع پیروزی بایدن در آریزونا را رسماً اعلام کرده‌اند به این دلیل است که ۱۴ درصد باقیمانده آرا شمارش نشده مربوط به منطقه‌ای است که اساساً دموکرات بوده و به احتمال قریب به یقین اکثر آرا به بایدن اختصاص خواهد داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند