ترامپ: قاطعانه در بسیاری از ایالت ها برنده شدم

کدخبر: 371417
اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ مدعی شد که در بسیاری از ایالت های آمریکا قاطعانه در انتخابات به برتری رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ شامگاه پنج‌شنبه در نشست خبری حضور یافت و ضمن تکرار ادعای تقلب و فساد در انتخابات اخیر از جمله در ایالت میشیگان،  بار دیگر مدعی پیروزی بزرگ خود در ایالت‌های مختلف شد.

ترامپ که چهره او و لحن حرف زدنش در این کنفرانس خبری، حاکی از نارضایتی از نتیجه انتخابات تا این مرحله از شمارش آرا بود، در پایان کنفرانس مطبوعاتی نسبتا کوتاه خود، بدون توجه به سوالات متعدد خبرنگاران، سال کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید را ترک کرد.

ترامپ حتی پیش از آنکه نزد مراجع حقوقی شکایت کند و سند و مدرکی ارائه دهد، با زیر پا گذاشتن شعارهای دموکراسی آمریکایی، به راحتی ادعا کرد که در انتخابات تقلب شده است. شاید این سخنان ترامپ را بتوان به عنوان پذیرش ضمنی شکست دانست.

وی ادامه داد: خیلی از آرا با تاخیر واصل شدند. من قاطعانه در بسیاری از ایالت ها همچون فلوریدا، ایندیا و آیووا برنده شدم و بر خلاف مداخله تاریخی بزرگ رسانه ها و شرکت های تکنولوژی بزرگ ما با آمار بزرگی برنده شدیم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: هیچ موج آبی در کار نبود و برخلاف آنچه تبلیغ می‌کردند، موج بزرگ قرمز در کار بود و این را رسانه‌ها اذعان کردند.

ترامپ با بیان اینکه در سنا و مجلس نمایندگان بسیار موفق عمل کرده‌اند، اظهار کرد: در کارولینای شمالی و کنتاکی در رقابت‌های سنا علیه ما هزینه کردند اما ما حتی یک کرسی را در مجلس نمایندگان نباختیم و امروز با کاوین مک‌کارتی (رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان) صحبت کردم، حتی یکی از کرسی های خود را نباختیم.

وی ادامه داد: من بزرگترین آرای رای دهندگان غیر سفید از جمله لاتین‌تبارها، آسیایی‌تبارها و بومیان را در مقایسه با سایر رئیسان جمهوری جمهوریخواه در ۶۰ سال گذشته برنده شدم.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: دموکرات‌ها حزب رسانه‌های بزرگ و شرکت‌ها شده‌اند و فکر می‌کنم حزب جمهوریخواه حزب کارگر شده است. 

ترامپ بار دیگر نظرسنجی‌ها را ساختگی خواند که باعث جنبشی متوهمانه شده بودند و گفت: آنها نظرسنجی‌های سرکوبگر هستند و در هیچ انتخاباتی از این نظرسنجی‌ها استفاده نکرده بودند. من فلوریدا را به آسانی بردم.

وی افزود: این سرکوب آرا است، کسانی که در ایالت‌های باقی‌مانده فعال هستند، دموکرات هستند و در حالیکه ما در حال برنده شدن بودیم، اجازه ندادند ناظران ما در آن حضور یابند و حتی وقتی حاضر شدند، گفتند که باید از فاصله زیاد در آنجا حضور داشته باشند.

نامزد حزب جمهوریخواهان با یادآوری اظهارات خود درباره رای‌گیری پستی، گفت: نظام ما را ویران کرد، اگر مردم فاسد نباشند بسیار آسان فاسد می‌شوند. آنها صبر می کنند در کجا به رای نیاز دارند، بعد ناگهان آرا پیدا می‌کنند.

ترامپ افزود: مشخص نیست چرا رای‌های پستی به نفع دموکرات‌ها است. من پنسیلوانیا را با اختلاف زیاد بردم. اما الان به 90 هزار تا رسیده است. ما به دادگاه شکایت کردیم اما قاضی گفت که باید ناظران حضور داشته باشند. حالا آنها می‌خواهد تجدیدنظرخواهی کنند.

وی ادامه داد: در جورجیا هم با فاصله زیاد نزدیک به 300 هزار رای جلو بودم اما آن هم کاهش یافته است، اما دارم آن را می‌بازم. در یک منطقه دور دست که کاملا بی ربط است، این اتفاق در حال رخ دادن است. در جورجیا هم دموکرات‌ها شمارش را هدایت می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا به از دست دادن رای در ویسکانسین و میشیگان هم اعتراض کرد و اضافه کرد: در آریزونا فکر می کنم حاشیه 55 درصدی می‌خواهیم و هدف ما این است که از صداقت و درستی انتخابات صیانت کنیم. ما نمی توانیم سکوت کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما