کدخبر: ۳۷۱۴۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مقام سابق کاخ سفید:

کامبک ترامپ در ۲۰۲۴!

اقتصادنیوز : رئیس سابق کارکنان کاخ سفید گفت، رئیس جمهور آمریکا در صورت شکست در انتخابات از دنیای سیاست کنار نخواهد رفت و قطعا در انتخابات بعدی شرکت می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «میک مولوِینی» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید روز جمعه گفت، در صورتی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در انتخابات امسال بازنده شود، سال ۲۰۲۴ به رقابت انتخاباتی برمی‌گردد.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، مولوینی در کنفرانسی ویدئویی گفت: «قطعاً انتظار دارم که رئیس جمهور همچنان در سیاست باقی بماند و قطعاً در لیست افرادی که وارد [رقابت انتخاباتی] ۲۰۲۴ خواهد شد».

بایدن و ترامپ

این مقام سابق کاخ سفید افزود، چهار سال بعد زمانی که ترامپ وارد رقابت انتخاباتی شود، از سن کنونی «جو بایدن» رقیب انتخاباتی او در انتخابات امسال، جوان‌تر خواهد بود.

مولوینی با رد این مسئله که ادعای ترامپ مبنی بر تقلب دموکرات‌ها در انتخابات تهدیدی برای دموکراسی محسوب می‌شود گفت: «ترامپ شکست را دوست ندارد».

رئیس سابق کارکنان کاخ سفید روز پنجشنبه نیز در مصاحبه‌ای گفت: «اگر روند [شمارش آراء] ادامه پیدا کند که انتظار دارم ادامه پیدا کند، در نهایت جو بایدن رئیس جمهور خواهد بود و می‌توانید انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را انتظار داشته باشید. فقط امیدوارم طرف دیگر نیز همین کار را بکند».

وی افزود: «انتخابات آمریکا می‌تواند زشت و کثیف باشد اما به نحوی شبیه درست کردن سوسیس است. هیچکس دوست ندارد بداند چطور درست می‌شود ولی همه از محصول نهایی لذت می‌برند».

ترامپ در تکاپو برای عدم شکست در انتخابات ریاست جمهوری امسال، با ادعای تقلب در شمارش آرای پستی، خواستار توقف آن در برخی ایالت‌ها شده است.

رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده پرونده قضایی مربوط به تخلفات انتخاباتی حزب دموکرات را به دیوان عالی این کشور تحویل خواهد داد.

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند