کدخبر: ۳۷۱۵۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دیدار ظریف با وزیر خارجه کوبا

اقتصاد نیوز : وزیر امورخارجه کشورمان که برای دیدار رسمی در کوبا به سر می برد، با برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دو طرف در این دیدار زمینه های توسعه همکاری های دوجانبه در زمینه های سیاسی، اقتصادی و همکاری های بین المللی را مورد بررسی و تاکید قرار دادند.

حمایت دو کشور از آرمان فلسطین، همکاریهای دو طرف در حوزه های انرژی، نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی و همچنین هماهنگی دو کشور در مباحث مرتبط با آمریکای لاتین و خاورمیانه از جمله مسایل مورد گفتگوی وزرای امور خارجه ایران و کوبا بود.

پیشتر وزیر امور خارجه کشورمان در هاوانا از دو مرکز مطالعات پزشکی و دارویی از جمله  مرکز مطالعات پیشرفته CEA و مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی CIGB کوبا بازدید کرد.

در جریان بازدید محمد جواد ظریف، روسا و مدیران این دو مرکز در ارتباط با پیشرفت های حاصله برای تولید انواع واکسن بخصوص واکسن کووید ۱۹  توضیحاتی را ارائه دادند.

همچنین مدیران وزارت بهداشت کوبا و مرکز «بیو فارما کوبا» نیز  توضیحاتی در خصوص مراحل تولید انواع واکسن و همکاریهای بیو فارما کوبا با انستیتو پاستور ایران ارائه دادند.

در این بازدید طرف کوبایی آمادگی خود برای همکاری در حوزه های تخصصی با طرف ایرانی را اعلام کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند