واکنش دادستان کل پنسیلوانیا به ادعای ترامپ درباره تقلب

کدخبر: 371656
اقتصاد نیوز : دادستان کل ایالت پنسیلوانیا گفته ادعای حقوقی ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا درباره تقلب در آرای شمارش شده در این ایالت کذب است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جاش شاپیرو»، دادستان کل ایالت پنسیلوانیا در مصاحبه‌ای ادعای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره غیر‌قانونی بودن و تقلب در آرای شمارش شده در این ایالت را رد کرد.

به نوشته وبگاه خبری «نیوز مکس»، این مقام آمریکایی گفته مطمئن است که شکایت ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا تأثیری بر روند شمارش رأی‌ها در این ایالت نمی‌گذارد.

شاپیرو در این مصاحبه گفت: «ادعاهای حقوقی ترامپ که تعداد زیادی از آراء را با عناوین غیر‌قانونی و متقلبانه به چالش کشیده کذب است و متناسب با الگوی رفتاری این رئیس‌جمهور است.»

وی افزود: «ابتدا او ادعایی مطرح یا توئیتی تو‌هین‌آمیز منتشر می‌کند، سپس حامیانش به آن [ادعا] دامن می‌زنند. گاهی اوقات یک پرونده قضایی تشکیل می‌شود و هر دفعه رد می‌شود، زیرا رئیس‌جمهور (ترامپ) شواهد و مدرکی برای پشتیبانی از دروغ‌ها درباره آنچه در پنسیلوانیا رخ می‌دهد را ندارد.»

ستاد انتخاباتی ترامپ پیشتر با طرح شکایتی مدعی شده بودند که مقامات انتخاباتی جمهوری‌خواه اجازه نظارت بر نحوه شروع و شمارش آراء در ایالت پنسیلوانیا را نداشته‌اند.

این در حالی است که دادگاه ایالتی پنسیلوانیا بامداد پنجشنبه (به وقت ایران) شکایت کمپین ترامپ را رد کرد.

ترامپ در اظهارات خود بعد از پایان انتخابات در کشور روند برگزاری انتخابات را زیر سوال برده و شکایت‌هایی را در چند ایالت طرح کرده است.

وی در روز اول برگزاری انتخابات گفت که روند شمارش آرا باید متوقف شود، وی بعد از آن نیز چندین بار مدعی تقلب در انتخابات شده است.

 

تیتر یک
  • بررسی رکوردهای هفتگی آمارهای کرونا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    موج چهارم بیماری کرونا در ایران اوجی دوباره گرفته و شمار مبتلایان در هفته چهارم را به بیشترین حد خود از ابتدای شیوع…

از دست ندهید
بلیط هواپیما