ضربه غافلگیرکننده وزارت اطلاعات به 4 شبکه بزرگ قاچاق حرفه ای ارز

کدخبر: 371677
اقتصاد نیوز : اخلال گران شبکه بزرگ قاچاق حرفه ای ارز به اتهام عدم ثبت معاملات ارزی در سامانه سنا در استان یزد شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، در راستای برخورد با اخلال گران بازار ارز، با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در اداره کل اطلاعات استان یزد، 4 شبکه بزرگ قاچاق ارز شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت.

این شبکه به منظور پنهان ساختن ماهیت مجرمانه فعالیت خود، معاملات ارزی را بدون ثبت در سامانه سنا و با استفاده از حساب های شخصی مرتبطین خود انجام می دادند.

برابر اسناد پرونده، حجم قاچاق ارز متهمین بیش از 30 هزار میلیارد ریال ارزیابی شده است که در این عملیات بیش از 30 نوع ارز مختلف به ارزش ریالی بالغ بر 450 میلیارد ریال کشف و ضبط شد؛ بر

همین اساس تا کنون بیش از 500 حساب بانکی مسدود و حدود 50 نفر از مرتبطین این شبکه جهت رسیدگی پرونده تحویل مراجع قضایی گردید.

وزارت اطلاعات ضمن هشدار به سوداگران و سوءاستفاده کنندگان بازار ارز، با هرگونه فعالیت غیرمجاز در این حوزه برخورد جدی خواهد نمود و به اطلاع مردم شریف ایران می رساند؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با ستاد خبری 113 در میان بگذارند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما