انتقادات صریح یک امام جمعه از حواشی فضای مجازی

کدخبر: 371719
اقتصاد نیوز : امام جمعه اصفهان با اشاره به فرصت‌های تبلیغی که در فضای مجازی وجود دارد گفت: لازم است تا فعالان فضای مجازی هویت گروه‌های فساد، حامیان و اهداف آنان را برای مردم در فضای مجازی تبیین کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار فعالان فضای مجازی حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اهمیت فضای مجازی و توصیه مقام معظم رهبری به حضور فعالانه نیروهای انقلابی در این فضا اظهار داشت: هر چند برخی از نیروهای انقلابی فعال در فضای مجازی بر این باور هستند که اتحاد بزرگی در میان گروه‌های فعال در فضای مجازی وجود ندارد اما بنده معتقد هستم که همین گروه‌ها فرصت‌ها و فضاهای خوبی را برای فعالیت دارند و می‌توانند در راه اسلام روشنگری کنند.

وی افزود: خوشبختانه افراد هوشمند، تحصیل کرده و متعهدی در این فضا به صورت مردمی در حال فعالیت هستند و به شبهات دینی و سایر اشکالاتی که مطرح می‌شود پاسخ می‌دهند؛ این افراد باید خلأها را شناسایی کرده و اشکالات عمده را پاسخ دهند.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: متاسفانه هر گاه هر یکی از علما، محققان و اندیشمندان اسلامی درباره حجاب و ضرورت اجرای قانون صحبت کنند رسانه‌های خارجی از آن بهره‌برداری کرده و برخی از رسانه‌های داخلی نیز همان صحبت‌ها را پمپاژ خبری می‌کنند؛ آنان سخن بزرگان دینی را تحریف کرده و سخنان رهبر انقلاب را مصادره به مطلوب می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از گروه‌های فساد به صورت شبکه‌ای و برنامه‌ریزی شده فعالیت دارند، گفت: برخی از این گروه‌ها بدحجابی نه بی‌حجابی را ترویج می‌کنند و مردم از پیشینه و حامیان این گروه‌ها اطلاعی ندارند.

طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: شما جوانان می‌توانید کار انقلابی انجام دهید و در فضای جنگ رسانه‌ای، هویت، ماهیت، حامیان و اهداف گروه‌های فساد را در فضای مجازی برملا و افشا کنید تا مردم بدانند که این گروه‌ها چگونه قصد دارند حیا و عفت جامعه اسلامی را از بین برده و فساد و بی‌بند و باری را ترویج کنند.

وی اظهار داشت: خط انحراف و حرف زدن و ترویج افکار نادرست، کاری کرد که چند سال بعد از رحلت رسول خدا(ص) نوه ایشان در کربلا به شهادت رسید، امروز نیز اگر از حرف حق دفاع نشود و مسائل دینی به درستی تبیین نشود بدون شک مردم از مسیر حقیقی اسلام خارج می‌شوند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه فضا برای کار تبلیغی و تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های نظام اسلامی باز است، بیان کرد: باید واقعیت‌های جامعه را برای مردم بازگو کنیم، همان واقعیت‌هایی که شهدا برای آن جان‌فشانی کردند، ما ملتی هستیم که نخواستیم زیر بار ظلم برویم و ایستادگی ملت سبب افتخارآفرینی‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما