ترامپ آمریکا را تهدید به ناآرامی کرد

کدخبر: 371781
اقتصاد نیوز : رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به پیروزی رقیب دموکرات خود در انتخابات، گفت تا زمانی که مردم آمریکا شمارش آرای صادقانه‌ای به دست آورند، آرام نخواهم ماند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: دونالد ترامپ روز شنبه با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی بار دیگر صحت انتخابات و آرای اعلام شده را زیر سوال برد و افزود: همه ما می دانیم که چرا جو بایدن عجله دارد تا به دروغ، خود را برنده نشان دهد و چرا متحدان رسانه‌ای او بسیار تلاش دارند تا به او کمک کنند.

وی ادامه داد: آنها نمی‌خواهند واقعیت افشا شود. واقعیت ساده این است که این انتخابات هنوز به پایان نرسیده است. جو بایدن به عنوان برنده هیچ ایالتی تایید نشده است، چه رسد به ایالت‌هایی که بسیار مورد مناقشه هستند و برای بازشماری اجباری اقدام می‌کنند یا ایالاتی که کارزار انتخاباتی ما دارای چالش‌های قانونی معتبر مشروع است که می تواند پیروز نهایی را تعیین کند.

نامزد بازنده جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: به عنوان مثال در پنسیلوانیا، ناظران حقوقی ما اجازه دسترسی معنادار به رویت روند شمارش را نداشتند. آرای قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی رئیس جمهوری است نه رسانه‌های خبری.

ترامپ اظهار کرد: از روز دوشنبه، کارزار انتخاباتی ما پیگیری پرونده ما را در دادگاه آغاز می‌کند تا اطمینان حاصل کند که قوانین انتخابات کاملا تایید شده و برنده قانونی در آن نشسته است. مردم آمریکا حق یک انتخابات صادقانه را دارند.

وی با ایجاد شبهه در آرای قانونی و غیرقانونی، تاکید کرد: هیچ  رای غیرقانونی نباید شمرده شود. این تنها راه اطمینان از اعتماد کامل مردم به انتخابات ما است. هنوز حیرت آور است که مبارزات انتخاباتی بایدن از موافقت با این اصل اساسی امتناع می ورزد.

رئیس جمهوری آمریکا با ایراد اتهام به آرای ماخوذه و اینکه برخی از آنها جعلی، ساختگی، یا توسط افراد فاقد صلاحیت و فوت شده بوده‌اند، ادعا کرد: فقط طرف درگیر تخلف می تواند ناظران را از اتاق شمارش خارج کند و سپس در دادگاه برای جلوگیری از دسترسی آنها مبارزه می کند.

ترامپ گفت: بایدن چه چیزی را پنهان می‌کند؟ من آرام نخواهم ماند تا زمانی که مردم آمریکا شمارش صادقانه‌ای که سزاوار آن هستند و دموکراسی آن را مطالبه می‌کند، ، بدست آورند.

بر اساس اعلام رسانه‌های آمریکا از جمله شبکه خبری فاکس نیوز ارگان رسمی حامی ترامپ، جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال تا این لحظه، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده اعلام شده است.

 

تیتر یک
  • پیش بینی بورس ‌شنبه ۲۸ فروردین؛

    بورسی‌ها در شرایطی به استقبال هفته جدید کاری می‌روند که در دو روز آخر هفته پیش نوسانات بازار تشدید شد و در روز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما