داعش در حمله به غرب بغداد 11 نفر را کشت

کدخبر: 372032
اقتصاد نیوز : رسانه‌های عراق از حمله مسلحانه افراد ناشناس به یکی از برج‌های دیدبانی در منطقه «الرضوانیه» در غرب بغداد خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پایگاه خبری «السومریه نیوز» به نقل از یک مقام امنیتی عراق گفت: «افراد مسلح ناشناس به سمت برج دیدبانی سید درویش، یکی از برج‌های مراقبت ارتش عراق و نیروهای الحشد العشائری در منطقه الرضوانیه در روستای الخماس بغداد، تیراندازی کردند».

این مقام امنیتی عراق گفت: «نیروهای امنیتی عراق به سمت مهاجمان تیراندازی کردند و هنوز درگیری میان دو طرف ادامه دارد».

شبکه المیادین این حمله را کار گروهک ترویستی داعش اعلام کرد و گفت که در آن پنج نفر از نیروهای الحشد العشائری و شش غیرنظامی به شهادت رسیدند و دو نفر دیگر زخمی شدند.

 پایگاه خبری موازین نیوز هم تایید کرد که در این حمله تروریستی چند نفر شهید و زخمی شدند.

ستاد عملیات مشترک ارتش عراق نیز هشتم مهر گذشته خبر داد که در نتیجه حمله راکتی به یک منزل مسکونی در منطقه «الرضوانیه» بغداد، پنج غیر نظامی کشته و دو نفر نیز زخمی شدند.

پس از این حادثه بود که وزارت خارجه آمریکا، با اتهامات واهی، مدعی شد که گروه‌های مقاومت عراق عامل این حمله هستند.

این در حالی است که گروه‌های مقاومت با ارائه اسناد و مدارکی تأکید کردند که این حمله کار سفارت آمریکا بوده که در حال آزمایش شیوه پاسخ به حملات راکتی علیه آن بوده است.

پس از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی، پارلمان عراق مصوبه اخراج نیروهای خارجی به ویژه نظامیان آمریکا را تصویب کرد، ولی به خاطر فشارهای واشنگتن، هنوز اجرایی نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما