درخواست ترکیه از پوتین برای حل بحران «قره‌باغ»

کدخبر: 372113
اقتصاد نیوز : شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گزارش کرده رئیس‌جمهور ترکیه از همتای روسی خود خواسته به منظور حل بحران منطقه «قره باغ کوهستانی» یک گروه کاری مشترک را تشکیل دهد.

 بهه گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بر اساس گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه از «ولادیمیر پوتین»، همتای روسی وی خواسته تا به منظور حل و فصل بحران منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» یک گروه کاری مشترک را تشکیل دهد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان به زبان ترکی، به نقل از منابع دیپلماتیک ترکیه با اعلام این خبر گفته اردوغان این در‌خواست را در تماس تلفنی با پوتین در هفتم نوامبر (۱۷ آبان ماه) مطرح کرده است.

به نوشته خبر‌گزاری تاس، این شبکه خبری همچنین گزارش کرده که اقدامات در این جهت ممکن است در روز‌های آینده انجام شود و مذاکراتی خارج از گروه «مینسک» برای حل این بحران شکل بگیرند.

سی‌ان‌ان در این گزارش مدعی شده که آذر‌بایجان بعد از خارج کردن «شوشا»، دومین شهر بزرگ منطقه قره‌باغ از سیطره نیرو‌های ارمنستانی، حملات خود را متوقف خواهد کرد، سپس مذاکرات آغاز می‌شوند و در این مدت نیز ارمنستان به طور تدریجی هفت منطقه دیگر را ترک خواهد کرد.

این در حالی است که آنکارا و مقامات مسکو در این خصوص اظهار‌نظری نکرده‌اند.

روز گذشته «الهام علی‌اف»، رئیس‌‌جمهور جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارتش این کشور شهر شوشا در منطقه قره‌باغ کوهستانی را تحت کنترل خود درآورده است.

دور جدید تنش‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ کوهستانی از تاریخ ۲۷ سپتامبر (ششم مهرماه) آغاز شد و طرفین درگیر یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند.

تاکنون تلاش‌ها برای حل این مناقشات در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا بی‌نتیجه بوده است.

سی‌ان‌ان| درخواست اردوغان از پوتین برای حل بحران «قره‌باغ»

از دست ندهید
بلیط هواپیما